górne tło

Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w osiedlu peryferyjnym Dzielnicy XVIII Nowa Huta, do którego dojazd miejskimi środkami komunikacji jest dość skomplikowany. Z tego też powodu odbiorcami oferty Klubu Rodziców są głównie lokalni mieszkańcy, co jednocześnie jest jego siłą, ponieważ mocno integruje najbliższą społeczność. Klub Karino dysponuje dużą salą, zapleczem kuchennym i sanitarnym, podjazdem dla wózków oraz sporym terenem zielonym z urządzeniami zabawowymi dla dzieci.

 

 

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w kwietniu


 

4, 11, 18, 25 kwietnia 2024, godz. 16.00 - 17.00

ZUMBINI

Zajęcia prowadzone częściowo w języku polskim, częściowo angielskim (większość piosenek
w języku angielskim). Różne rytmy powodują umyślne zmiany nastroju dziecka, niektóre podnoszą jego poziom energii, podczas gdy inne pomagają mu się zrelaksować. Wibrujący ruch i gra na instrumentach podczas zajęć aktywują zarówno małe, jak i duże grupy mięśniowe, promując ogólny rozwój fizyczny dziecka. Muzyka i ruch stymulują połączenia nerwowe w mózgu, szczególnie u małych dzieci. Dziecko będzie używać rozumu i logiki podczas identyfikowania wzorców muzycznych i grania na instrumentach, a powtarzanie dźwięków i sylab będzie stymulować rozwój językowy dziecka. Zajęcia oferują również rozwój umiejętności społecznych - łączenie się z rówieśnikami poprzez dynamiczną piosenkę, taniec
i grę na instrumentach.

 

8, 15, 22 kwietnia 2024, godz. 16.30 - 17.30

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Zajęcia dla małych dzieci, mające na celu kształtowanie dobrych nawyków utrzymania prawidłowej postawy ciała, korygowanie ewentualnych wad postawy. Ćwiczenia dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka.

 

29 kwietnia 2024, godz. 16.30 - 17.30

Spotkanie z pielęgniarką - pracownikiem służby zdrowia, który sprawuje opiekę w zakresie pielęgnacji, rehabilitacji i leczenia. Pielęgniarka będzie uczyła jak prawidłowo opatrzeć rany oraz jak prawidłowo postępować w sytuacji zadławienia się.

 

KONTAKT:

Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

ul. Truskawkowa 4, os. Chałupki, 31-985 Kraków

Tel.: 504 419 196

E-mail: karino@krakownh.pl

www.krakownh.pl/oddzial/klub-karino