górne tło

NCK dla dzieci

9 stycznia (poniedziałek), godz. 17:00, sala kameralna

Magiczny czas – koncert kolędowo - noworoczny

Koncert w wykonaniu solistek Studia Piosenki.     

Przygotowanie wokalne: Magda Niedbała-Solarz              

wstęp wolny

14 stycznia (sobota), godz. 17.00, scena NCK

Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta – doroczny koncert

Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA zaprasza na doroczny koncert dedykowany swoim wychowankom, sympatykom oraz rodzicom i opiekunom. W koncercie zaprezentują się wszystkie grupy pracujące obecnie w ramach Zespołu: grupy dziecięce, grupa młodzieżowa, grupa zaawansowana oraz kapela ludowa. Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA przedstawi polskie tańce narodowe i regionalne m.in. tańce regionu rzeszowskiego, łowickiego, przeworskiego, krakowskiego i Beskidu Śląskiego.

bilet: 15zł

15 stycznia  (niedziela), godz. 12:00-20:00, finał w NCK

15 stycznia (niedziela), godz. 16:00-18:00, scena NCK

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w NCK

Tradycyjnie, jak co roku zapraszamy na uroczysty koncert z udziałem grup i zespołów artystycznych Nowohuckiego Centrum Kultury, który odbędzie się na sali teatralnej NCK!

bilet: datek na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

19 stycznia (czwartek), godz. 11:30, sala kameralna

Klub Super Mama

Pozwól dziecku poczuć FLOW – pływanie niemowląt bez tajemnic.       

Prowadzenie: Natalia Wielgus     

Podczas spotkania dowiecie się skąd w ogóle powstał pomysł pływania niemowląt, jakie wrodzone odruchy wykorzystujemy, czego Mały Pływak może się nauczyć, jakie są przeciwwskazania i jak przygotowywać się do pływania w domu już od pierwszych dni życia.

Natalia Wielgus – założycielka szkoły FLOW, instruktorka pływania, metody Pilates’a i ruchu rozwijającego metodą Sherborn, wieloletni członek Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt. Prywatnie mama kilkumiesięcznej Maliki.

Zajęcia oswajania z wodą i nauki pływania dla najmłodszych prowadzę od 9-ciu lat, czerpiąc z tego mnóstwo radości i osobistej satysfakcji. Każdą lekcję staram się urozmaicać nowymi ćwiczeniami i przyborami, dlatego szukam wciąż inspiracji i zdobywam wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach w Polsce i za granicą. Wspieranie rozwoju psychoruchowego Małych Pływaków, wprowadzanie ich w sposób przyjazny w wodny świat jest dla mnie połączeniem działania przyjemnego z pożytecznym. Wierzę, że to czego uczę małe dzieci na zajęciach jest podarunkiem dla nich na całe życie.

Natalia Wielgus

wstęp wolny

21 stycznia (sobota), godz. 18:00, scena NCK

HAMERNIK - Koncert Noworoczny w 38. rocznicę powstania zespołu

W programie koncertu: „Szopka Hamernicka” – żywe i barwne przedstawienie autentycznego folkloru okresu „Godnych Świąt” na Podhalu. Bogata podhalańska obrzędowość wypełnia cały program Szopki. Góralskie zwyczaje, kolędy, pastorałki, muzyka i oryginalne tańce, góralskie stroje, kolędnicy i niepowtarzalny klimat Skalnego Podhala – a wszystko to wiernie przeniesione na scenę. Program wykonują razem: Dziecięcy Zespół Góralski „Mali Hamernicy” wraz z Zespołem Góralskim „Hamernik”. „Na hali” – tradycyjne śpiewy oraz tańce góralskie, pasterskie i zbójnickie – w wykonaniu Zespołu Góralskiego „HAMERNIK”. Gościnnie, tańce Lachów Sądeckich, zaprezentuje Zespół Regionalny „Mała Helenka” z Chełma koło Klęczan.

Koncert poprowadzą: Monika Lassak i Aleksandra Kopeć

Reżyseria i choreografia koncertu: Anna i Kazimierz Lassakowie

bilet: 10 zł

22 stycznia (niedziela), godz. 18:00, scena NCK

ŻYCIE DLA TAŃCA – koncert poświęcony pamięci prof. Janiny Strzembosz

Od 25 lat w Nowohuckim Centrum Kultury organizowane są koncerty poświęcone pamięci prof. Janiny Strzembosz – tancerki, dyrygenta, choreologa, wykładowcy plastyki i gestu scenicznego. Na podstawie badań pani profesor powstał instruktażowy film na temat polskich tańców historycznych. Dzięki profesor Janinie Strzembosz niezliczona ilość pasjonatów tańca uzyskało zawód instruktora tańca. Wielu z nich zostało wybitnymi choreografami. Każdy z nich kontynuuje dziedzictwo otrzymane od pani profesor. Być uczniem profesor Janiny Strzembosz to rzecz wyjątkowa i zaszczytna. Prace tych wielu uczniów będzie można zobaczyć podczas tego koncertu, bowiem ich grupy artystyczne przedstawią duże spektrum taneczne od tańca klasycznego, przez współczesny i charakterystyczny do ludowego włącznie.                   bilet: 15zł

25 stycznia (środa), godz. 17:00, sala kameralna 203

Dzwonią dzwonki sań – koncert młodych muzyków 

Cykliczny wieczór muzyczny w wykonaniu uczniów fortepianu, gitary, skrzypiec, ukulele, akordeonu. Koncert wieńczy naukę gry na instrumentach w I semestrze oraz umożliwia zaprezentowanie umiejętności muzycznych przed publicznością. W repertuarze znajdą się kolędy, a także popularne szlagiery muzyczne.                                                                        

wstęp wolny

30 stycznia (poniedziałek), godz. 11.00, scena NCK

Festiwal Teatrów dla Dzieci

Brzydkie Kaczątko – spektakl dla dzieci

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina

Spektakl Teatru Dzieci Zagłębia porusza temat tolerancji i zwraca uwagę widza na problem odmienności wskazując, że należy ją akceptować i być wrażliwym oraz reagować na każdy przejaw agresji, jaką może wywoływać fakt, że ktoś jest inny niż wszyscy. W dobie nasilającego się zjawiska „hejtu” jest to temat niezmiernie aktualny, a siła starej historii rośnie i nabiera nowego wymiaru. Fabuła spektaklu okraszona jest skocznymi, wesołymi piosenkami, poetyckie obrazy przenikają się z nasączonymi humorem scenkami rodzajowymi, a żywy plan przeplata się z animacją przedmiotów. Dynamikę gwarantuje choreografia Małgorzaty Fijałkowskiej. Ręcznie zdobiona i malowana, drewniana scenografia autorstwa Barbary Wójcik-Wiktorowicz wykorzystuje tradycyjne wzornictwo i koresponduje z motywami ludowymi tworząc wielobarwny świat ludzi i zwierząt.

Tekst: Hans Christian Andersen

Reżyseria: Czesław Sieńko

Czas trwania spektaklu: 1godz. 20min. (w tym przerwa)

Wiek: od lat 3                                                                                                                                  

bilet: 20 zł

31 stycznia (wtorek), godz. 10:00, sala 3, budynek C

Festiwal Teatrów dla Dzieci

Bam-Bam spektakl dla najmłodszych

Teatr Chrząszcz w Trzcinie

Przedstawienie oparte jest na prostych środkach wyrazu: naturalnych kolorach, formach i dźwiękach, co pozwala młodym widzom wyciszyć się, skupić i wniknąć w świat teatru. Charakterystyczne dla teatru środki wyrazu uzupełniane są ogromnymi piłkami, klockami, a nawet bańkami mydlanymi! Poza zmysłem wzroku i słuchu pobudza też dotyk i węch… Zakończeniem jest wspólna zabawa aktorów z dziećmi, a także spotkanie z niezwykłymi instrumentami. To propozycja dla maluszków – już od pierwszych miesięcy życia – wraz z rodzicami. Na widzów czekają pufy i poduszki ułożone na podłodze, bywa też i tak, że publiczność zajmuje miejsce tuż obok aktorów na scenie.

Reżyseria: Marta i Cezary Skroccy

Scenografia: Marta Skrocka

Dźwięki: Piotr Kolecki

Występują: Cezary Skrocki i Marta Skrocka

Czas trwania: 30 min + 15 min zabawy                                                                                          

bilety: 20/10zł

31 stycznia (wtorek), godz. 11.00, scena NCK

Pyza na polskich dróżkach – spektakl dla dzieci

Teatr Zagłębie z Sosnowca

Mała Pyza – pulchna kuleczka ulepiona przez mazowiecką gospodynię – zamiast jak pozostałe  wskakiwać do garnka, postanawia wyruszyć w wielki świat. Zakłada trzewiki i rozpoczyna pełną niespodzianek podróż – a mali widzowie wędrują wraz z nią. Po drodze dziarska i rezolutna wędrowniczka pozna wielu przyjaciół i spotka ją wiele przygód. Odwiedzi dom Chopina i posłucha koncertu. Pierwszy raz pojedzie autobusem. Odpocznie przy warszawskiej syrence. Zachwyci się Puszczą Białowieską i dzikimi zwierzętami. A to dopiero początek… Świat jest taki ciekawy dla małej wesołej podróżniczki!

Tekst: Hanna Januszewska

Czas trwania spektaklu: 1 godz.

Wiek: od 3 lat                                         

bilety: 20zł

 

Informacje i zamówienia:

Biuro Organizacji Widowni - tel. 12 644 02 66 wew. 55 

e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl 

Festiwal-Teatrów-Dla-Dzieci-2017- baner - 750x250.jpg

 

dolne t�o