górne tło

Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza

Klub Rodziców w Klubie Wróblowice oferuje rodzicom i ich dzieciom w wieku 0-3 lat warsztaty, spotkania ze specjalistami oraz zajęcia stałe (umuzykalniające, rozwojowe, czy sensoryczno-ogólnorozwojowe).

Oprócz zajęć stałych dwa razy w miesiącu w soboty odbywa się Rodzinne Muzykowanie z językiem angielskim oraz raz w miesiącu Sensoryczne Eko-warsztaty szycia.

Rodzice mogą również korzystać z porad specjalistów podczas specjalnie przygotowanych spotkań np. z psychologiem, dietetykiem, fizjoterapeutą.

Udział we wszystkich zajęciach w ramach Klubu Rodziców jest bezpłatny po zakupieniu karty Klubu Rodziców - jednorazowa opłata w wysokości 10 zł.

 

 

Harmonogram Klubu Rodziców w kwietniu


 

3, 7, 24.04 (poniedziałki) godz. 10.00

Zajęcia ogólnorozwojowe Bystry Bobas

Są to zajęcia sensoryczno-rozwojowe, które stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny niemowląt i dzieci, wspomagają prawidłową integrację sensoryczną oraz wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem. Podczas zajęć prowadzimy starannie dobrane do wieku i możliwości psychofizycznych dzieci ćwiczenia oraz zabawy przygotowane przez psychologa dziecięcego. Angażujemy zmysły bobasów (wzrok, słuch, dotyk, węch, a w starszej grupie także smak), śpiewamy piosenki w języku polskim i angielskim, pokazujemy rodzicom, jak mogą bawić się z maluchami w domu. Zajęcia są okazją do pierwszych kontaktów niemowlaka z innymi dziećmi, spędzenia miłego czasu wspólnie z innymi rodzicami.

 

4, 11, 18, 25.04 (wtorki) godz. 9.00

Zajęcia umuzykalniające „Gordonki”

Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice obserwują u swoich dzieci zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto dzieci znacznie łatwiej i dłużej potrafią koncentrować swoją uwagę, co ma wpływ na ich rozwój intelektualny. Dzieci, które biorą udział w zajęciach muzycznych wg teorii prof. Gordona posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, co pomaga im w późniejszej edukacji Umuzykalnienie tą metodą stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania.

 

5, 12, 19, 26.04 (środy) godz. 9.45

BYSTRZAKI – zajęcia ogólnorozwojowe z elementami języka angielskiego

Są to czytanki polsko-angielskie. Czytamy książki o danej tematyce i zawsze robimy jakieś tematyczne zabawy/zadania. Np. poznawanie emocji, poprzez wybuch wulkanu, sensoryczne słoiczki emocji, przy kolorach robimy kolorowy deszcz itd. Podczas zabaw dzieci mają kontakt z językiem angielskim.

 

6, 20.04 (czwartki)  godz. 10.00

„Poranki śpiewanki” -  spotkania z głosem

To spotkania z głosem w zabawach i piosenkach dla najmłodszych, które będą wyzwaniem i świetną zabawą dla dzieci i dorosłych. Będziemy budzić i poznawać nasze głosy. Wszyscy uczestnicy - ci najmłodsi i ci dorośli  poprzez zabawę i wspólne powtarzanie utworów będą rozwijać swoje umiejętności muzyczne - słuchania, śpiewania - bawienia się piosenką, dźwiękami i rytmami. Poprowadzą nas słowiańskie pieśni tradycyjne oraz współczesne piosenki inspirowane dawnymi melodiami. Autorska metoda pracy wywodzi się z tradycyjnego przekazywania pieśni i zabaw z wykorzystaniem znanych metod pracy Kodálya, Suzukiego, czy Gordona.

                    

13, 27.04 (wtorki) godz. 16.00

Rodzinne zabawy z jogą

Joga to narzędzie terapeutyczne, wspierające rozwój dziecka. Wzmacnia wiarę w siebie i w swoje możliwości oraz uczy pokonywać trudności. Dla dzieci nadpobudliwych ruchowo ćwiczenia jogi są sposobem na rozładowanie nadmiaru energii i przekształcenie jej w energię twórczą, kreatywną. Ta forma ćwiczeń jest bezpieczna i pozwala wykształcić w dziecku zdrowe nawyki, takie jak: wzmacnianie elastyczności i wytrzymałości mięśni, kształtowanie prawidłowej postawy. Ponadto, zabawa z jogą poprawia koncentrację, wycisza i uspokaja.

 

7, 14, 21, 28.04 (piątki) godz. 11.30

Zajęcia Ruchowo-taneczne

To zajęcia ogólnorozwojowe łączące różne elementy ruchu z muzyką, tań8,25cem i rozciąganiem. Zabawy ruchowe przyczynią się do zwiększenia wydajności fizycznej, rozwoju motoryki, wzmocnią więzadła oraz układ kostno-stawowy, ukształtują prawidłową postawę ciała. Rozwiną u dzieci szybkość, wytrzymałość, zwinność i zręczność. Energiczne prowadzenie przyczyni się do rozładowania napięć, zaś aktywność dzieci sprawi, że będą bardziej cierpliwie pokonywać trudności

 

1.04 (sobota) godz. 10.00

Zabawy z folklorem – Folkloromaniaki

Folkoromaniaki to zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru, porażającego różnorodnością barw, wesołością, integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzinne obrzędy i niezapomnianą plastykę. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach dzieci będą się nie tylko kreatywnie bawić, ale i śpiewać, podrygiwać w rytm ludowej muzyki.

 

15.04 (sobota) godz.10.00

Zajęcia smykomultisensoryczne

Zajęcia wspierające rozwój zmysłów, wspomagające budowanie świadomości ciała i przestrzeni, dbające o usprawnianie małej motoryki, wpływające wspomagająco na rozwój mowy, wspierające rozwój poznawczy, podczas zajęć wykorzystywane są wyłącznie materiały pochodzenia naturalnego

 

 

Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców wstęp bezpłatne.

 

 

 

KONTAKT:

Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza

ul. Niewodniczańskiego 74, 30-698 Kraków

Tel.: 12 654 95 63 / 519 309 351

E-mail: wroblowice@ckpodgorza.pl

www.wroblowice.ckpodgorza.pl