górne tło

Kamera! Akcja! Rodzina!

Masz wspaniałą rodzinę i dokumentujesz jej życie codzienne? Masz w sobie żyłkę filmowca i lubisz kręcić filmy? Mieszkasz w Krakowie? Weź udział w konkursie filmowym „Kamera! Akcja! Rodzina!” – zachęca Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny.

 Główną ideą konkursu jest integracja wewnątrzrodzinna poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu, budowanie więzi  oraz wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny.

Konkurs organizowany przez  Gminę Miejską Kraków i  Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży już po raz kolejny odbywa się w ramach kampanii "Kraków stawia na rodzinę".

Honorowy patronat nad konkursem objęli Prezydenta Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Film dzisiaj to jeden z najpopularniejszych nośników informacji. Nakręcenie filmu jest możliwe nie tylko dla profesjonalistów, lecz także dla osób, które filmem interesują się amatorsko. Dlatego wszystkich młodych filmowców wraz z rodzinami zapraszamy do udziału w naszym konkursie.

Konkurs filmowy „Kamera! Akcja! Rodzina!” skierowany jest do rodzin zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków, które serdecznie zapraszamy do udziału!!

O wynikach konkursu zadecyduje Jury, w skład którego wejdą specjaliści w dziedzinie filmu i plastyki oraz przedstawiciele organizatorów i sponsorów. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić autorski krótki film, zrealizowany samodzielnie lub zespołowo (rodzinnie). Gatunek i format filmu jest dowolny (może to być np. film nagrany amatorską kamerą lub telefonem komórkowym, animacja komputerowa, poklatkowa). Tematyka filmu powinna dotyczyć szeroko rozumianych wartości rodzinnych. Czas trwania filmu nie może być dłuższy niż 5 minut.

Filmy należy zgłaszać do dnia 13.05.2016 r.  na adres: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Szeroka 16, 31 – 053 Kraków.

Szczegółowy regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszenia znajduje się TUTAJ PDF oraz www.sckm.krakow.pl

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi w dniu 22.05.2016 r. podczas Święta Rodziny Krakowskiej na Bulwarze Czerwieńskim.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Bonarka City Center.

Zapraszamy!