Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami.
W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.
04 kwietnia (wtorek), 17:15 – Bawialnia
05 kwietnia (środa), 11:00 - Gordonki
06 kwietnia (czwartek), 11:10 – Czytadełko
11 kwietnia (wtorek), 17:15 – Bawialnia
12 kwietnia (środa), 11:00 - Gordonki
13 kwietnia (czwartek), 11:10 – Folkloromaniaki
18 kwietnia (wtorek), 17:15 – Bawialnia
19 kwietnia (środa), 11:00 - Gordonki
20 kwietnia (czwartek), 11:10 – Sportowy duch i ruch
25 kwietnia (wtorek), 17:15 – Bawialnia
26 kwietnia (środa), 11:00 - Gordonki
27 kwietnia (czwartek), 11:10 – Na zmysłowym tropie
GORDONKI
to zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i najmłodszych dzieci (0-3 lat) prowadzone w oparciu o teorię profesora E. E. Gordona. Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo (śpiew, rytmizacja) dzieci odkrywają świat dźwięków, rytmów i skal. W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchu. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Zajęcia 'gordonowskie' stymulują rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętności śpiewania. Wpływają korzystnie na koordynację oddech – ruch – śpiew. Wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, zarówno motorykę jak i sferę intelektualną – umiejętność koncentracji oraz zdolność komunikowania się.
CZYTADEŁKO
to zajęcia, na których wspólnie spędzony czas ma być przede wszystkim dobrą, swobodną zabawą, rozwijającą prawą półkulę mózgu. Jedną z proponowanych zabaw jest „zabawa w czytanie”. Nasza nauko – zabawa nie ma jednak nic wspólnego ze szkolnym przymusem, stresem. Zajęcia są uzupełnione o globalne czytanie prowadzone metodą Glenna Domana. Mają pokazać, w jaki sposób nauczyć małe dziecko czytać, znacznie przy tym poszerzając jego rozwój, ułatwiając życiowy start.
FOLKLOROMANIAKI to zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru, porażającego feerią barw, wesołością, integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzime obrzędy i niezapomnianą plastykę. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji, dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach dzieci będą nie tylko kreatywnie się bawić, ale i śpiewać, podrygiwać w rytm ludowej muzyki, tworzyć tradycyjnymi sposobami sztukę ludową.
NA ZMYSŁOWYM TROPIE to zajęcia sensoryczne, podczas których stymulujemy, uwrażliwiamy i oddziałujemy na wybrany, za każdym razem inny zmysł. Dziecko wciela się w rolę tropiciela i badacza zmysłów, a doświadczenia sensoryczne, które zdobędzie, przyczynią się do rozwoju mózgu i osobowości. Dostarczanie nieznanych bodźców zachęci do nauki i pobudzi jakże naturalną ciekawość dziecka, a przede wszystkim pozwoli na orientację w otaczającym świecie oraz umożliwi stworzenie jego obrazu z wyczuleniem na poszczególne zmysły.
SPORTOWY DUCH I RUCH to zajęcia ogólnorozwojowo- ruchowe, łączące różne elementy ruchu z muzyką, tańcem i rozciąganiem. Zabawy ruchowe przyczynią się do zwiększenia wydajności fizycznej, rozwoju motoryki, wzmocnią więzadła oraz układ kostno-stawowy, ukształtują prawidłową postawę ciała. Energiczne prowadzenie przyczyni się do rozładowania napięć, zaś aktywność dzieci sprawi, że będą bardziej cierpliwie pokonywać trudności. Zajęcia prowadzone są w oparciu o metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
BAWIALNIA to zajęcia dla maluchów, na których wspólnie spędzony czas ma być przede wszystkim dobrą, kreatywną zabawą! Nie zabranie doznań sensorycznych, eksperymentów (nie tylko chemicznych!), ruchu, tańca i zabaw z różnymi rekwizytami: chustą animacyjną, piłeczkami, woreczkami, piankami, szarfami itp. Zajęcia pod okiem wykwalifikowanego animatora dostarczą dziecku ruchu i różnorodnych bodźców, ułatwią nawiązywanie kontaktu z rówieśnikami oraz staną się przestrzenią do swobodnego rozwijania wyobraźni.
Uwaga, ze względu na ograniczoną liczbę uczestników na zajęcia obowiązują zapisy:
- przez stronę: www.przegorzaly.dworek.eu
LUB
- mailowo: zapisy.przegorzaly@dworek.eu
KONTAKT:
Klub Kultury Przegorzały - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"
ul. Kamedulska 70, 30-252 Kraków (wejście od ulicy Szyszko-Bohusza)
Tel.: 12 429 90 52 / 533 35 60 07
E-mail: przegorzaly@dworek.eu