górne tło

Klub Kultury Mydlniki - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Klub Mydlniki to miejsce, gdzie będzie można pokolorować największą kolorowankę, wypić kawę, kupić obraz lub umówić się na spotkanie założycielskie stowarzyszenia. To miejsce, gdzie można przyjść z każdym pomysłem, który służyć będzie ludziom mieszkającym w okolicy.
Nowoczesny klub kultury jest miejscem żywym, stymulującym lokalną aktywność. Propozycje dla siebie odnajdą tu rodziny z dziećmi, młodzież i dorośli.

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w kwietniu


 

Czwartek, 13 kwietnia, godz. 18:30
Wybiórczość pokarmowa u małych dzieci o podłożu nadwrażliwości sensorycznej.

Brak apetytu dziecka jest częstym tematem w wielu rodzinach. Podczas spotkania omówimy, jak zachować się, gdy dziecko nie chce jeść, jak nakarmić "niejadka" oraz w jaki sposób wprowadzić nowe dania, gdy dziecko bez spróbowania odmawia jedzenia. Dodatkowo porozmawiamy o tym, jak presja wywierana na dziecku podczas jedzenia, może dać efekt przeciwny od oczekiwanego i co zrobić, aby posiłek był przyjemnym momentem dnia zarówno dla rodzica jak i dla dziecka.
Wstęp: 1 zł

 

Poniedziałek, 17 kwietnia, godz. 9:30
Sensoplastyka

Warsztaty dla dzieci w wieku 1-3 lat, które wprowadzają malucha w świat zapachów, faktur i kolorów. Sekret tkwi w używanych „materiałach”: są to tylko i wyłącznie łatwo dostępne artykuły i barwniki spożywcze. Rozwój kreatywności i twórczego myślenia poprzez pobudzanie wszystkich zmysłów jak węch, smak, zapach, wzrok i dotyk, dzięki użyciu łatwo dostępnych produktów spożywczych i pełnej palety barw. Stymulując receptory wpływamy na ilość i rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Zabawy sensoryczne dostarczają różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzają świat jego doznań.

Obowiązują zapisy na stronie mydlniki.dworek.eu.
Wstęp: 1 zł

 

Wtorek, 18 kwietnia, godz. 11:00
Piątek, 21 kwietnia, godz. 18:00
Jak udzielić pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom?

Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej dla rodziców małych dzieci prowadzone przez ratownika medycznego.

Obowiązują zapisy na stronie mydlniki.dworek.eu.
Wstęp: 1 zł

 

Czwartek, 27 kwietnia, godz. 18:30
Najbliższe otoczenie - jak znaleźć receptę na uniknięcie przestymulowania?
Odpowiednie zagospodarowanie najbliższego otoczenia jest ważne w kontekście zapewnienia dziecku poczucia bezpieczeństwa. Podczas spotkania omówimy wpływ światła, zapachu oraz hałasu na rozwój dziecka, a także porozmawiamy o wielkości pokoju i znajdującego się w nim wyposażenia.
Wstęp: 1 zł

 

Poniedziałek (3, 17, 24 kwietnia)
Gordonki
Godz. 14.00 – zajęcia dla dzieci 0-3 lat

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci od pierwszych tygodni do 3 roku życia oraz ich opiekunów oparte na metodzie prof. E.E. Gordona. Udział w zajęciach gwarantuje maluchom wszechstronny rozwój – zapoznają się z bogatym słownikiem muzycznym oraz przygotowują się do podjęcia w przyszłości nauki gry na instrumencie.
Obowiązują zapisy na stronie mydlniki.dworek.eu.
Wstęp: 1 zł

 

Wtorek (4, 11, 18, 25 kwietnia)
Rodzinne muzykowanie
Godz. 10:00 – zajęcia dla dzieci 6mc – 3lat

Spotkania przeznaczone dla dzieci z rodzicem lub opiekunem, których celem jest rozwijanie zmysłu słuchu, koordynacji ruchowej, świadomości własnego ciała, koncentracji uwagi, pamięci muzycznej i pozamuzycznej, mowy. Zajęcia pełne śpiewu, zabaw ruchowych, tańca, gry na instrumentach perkusyjnych dają możliwość zaspokojenia wrodzonych potrzeb ruchu najmłodszych.
Obowiązują zapisy na stronie mydlniki.dworek.eu.
Wstęp: 1 zł

 

Czwartek (6, 13, 20, 27 kwietnia)
Zdrowy kręgosłup
Godz. 9:30 – zajęcia dla rodziców

Trening łączy ze sobą elementy wzmacniające, poprawiające stabilizację tułowia i miednicy (tzw. „core”), a także rozciągające i uelastyczniające spięte mięśnie. Wszystko po to, by zapobiegać występowaniu dolegliwości bólowych kręgosłupa oraz zwiększyć świadomość własnego ciała. Trening przeplata w sobie elementy dynamiczne i statyczne - wszystko w tempie umożliwiającym skupienie się na ruchu, oddechu i prawidłowej technice ćwiczeń.
Obowiązują zapisy na stronie mydlniki.dworek.eu.
Wstęp: 1 zł

 

Piątek (14, 21, 28 kwietnia)
Kołysanki dla Smyka
Godz. 11:00 – zajęcia dla dzieci 6mc – 3lat

Spotkania przeznaczone dla dzieci z opiekunem, których celem jest pobudzanie zmysłów w czasie zabawy przy muzyce, związane z dotykiem - masażyki, kołysaniem oraz śpiewaniem.
Obowiązują zapisy na stronie mydlniki.dworek.eu.
Wstęp: 1 zł

 

 

 

KONTAKT:

Klub Kultury Mydlniki - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Balicka 289, 30-198 Kraków

Tel.: 12 637 97 12 / 533 356 008

E-mail: mydlniki@dworek.eu

www.mydlniki.dworek.eu