Start rozwiń menu

IV Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Maria Klaman oraz Pełnomocnik PMK ds. Rodziny Marzena Paszkot z wizytą w Klubie Rodziców

26 listopada, w nowo powstałym Klubie Rodziców z dziećmi do lat 3, prowadzonym przez Stowarzyszenie SIEMACHA przy ul. Dobrego Pasterza 100, odbyła się wizyta gospodarska z udziałem IV Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa Pani Marii Klaman oraz Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny Pani Marzeny Paszkot.

Fot. B. Świerzowski

Klub Rodziców z dziećmi do lat 3 przy ul. Dobrego Pasterza 100 w Krakowie jest prowadzony przez Stowarzyszenie SIEMACHA od 6 października br. i jest to już trzeci Klub prowadzony przez Stowarzyszenie na zlecenie GMK.

Zadanie w całości finansowane jest ze środków Miasta.

W trakcie wizyty w Klubie, odbywały się warsztaty „Etno Bobo”. To rozwojowe warsztaty dla najmłodszych, oparte na folklorze, muzyce, ruchu i sensoryce. Zajęcia angażują wszystkie zmysły, wspierają rozwój psychomotoryczny dzieci i wzmacniają więzi rodzinne, czerpiąc z bogactwa kultury ludowej. Unikalność warsztatów “Etno Bobo” polega na naturalnym łączeniu kultury ludowej z nowoczesnym podejściem do rozwoju sensorycznego.

Bieżący harmonogram zajęć w Klubie można znaleźć TUTAJ

wizyta w KR 2
Fot. B. Świerzowski

Aktualnie w każdej dzielnicy Miasta działa co najmniej jeden Klub Rodziców z dziećmi do lat 3 i na dzień dzisiejszy w Krakowie funkcjonuje ich już 49, w tym: 15 Klubów Rodziców prowadzonych jest przez organizacje pozarządowe, wyłaniane w drodze otwartych konkursów ofert, a 34 Kluby działają przy współpracy Urzędu Miasta Krakowa z krakowskimi instytucjami kultury – Centrum Kultury Podgórza, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki", Ośrodkiem Kultury Kraków – Nowa Huta, Ośrodkiem Kultury im. C.K. Norwida, Nowohuckim Centrum Kultury, Krakowskim Forum Kultury. Do współpracy włączył się także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który prowadzi 3 Kluby.

 

Kluby Rodziców są miejscami spotkań i integracji rodziców z dziećmi, w szczególności w wieku do lat 3 oraz osób oczekujących na potomstwo. To miejsca, gdzie rodzice i opiekunowie mogą w przyjaznej atmosferze podzielić się swoimi doświadczeniami, dobrymi praktykami, problemami związanymi z posiadaniem i wychowaniem dzieci, stworzyć nieformalne grupy wsparcia, ale również skorzystać z wartościowych warsztatów dla dzieci i rodziców oraz spotkań ze specjalistami.

 

Program zajęć w klubach jest odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłoszone przez rodziców uczęszczających do klubów.

Wykaz wszystkich Klubów Rodziców z dziećmi do lat 3.

 

KKR1.jpg-wizyta w KR
wizyta w KR
wizyta w KR
wizyta w KR
KKR2.jpg-wizyta w KR
wizyta w KR
KKR1.jpg-wizyta w KR
wizyta w KR
KKR2.jpg-wizyta w KR
pokaż metkę
Osoba publikująca: Agnieszka Kaczor
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2025-11-27
Data aktualizacji: 2025-12-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź