Komunikat archiwalny

Baranki w Pieluchach zapraszają - Free Solo

Baranki w Pieluchach zapraszają - Free Solo
Fot. Kino Pod Baranami

W czwartek, 25 kwietnia o godzinie 11.00, w ramach cyklu Baranki w Pieluchach zapraszamy rodziców z niemowlakami na pokaz nagrodzonego Oscarem, emocjonującego dokumentu Free Solo o spektakularnej wspinaczce bez zabezpieczenia na majestatyczną skałę El Capitan.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.

BILETY DLA RODZICÓW: 14 zł

5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans w Kinie Pod Baranami!

O FILMIE:

FREE SOLO | FREE SOLO

reż. Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi, USA 2018, 100’

OSCAR 2019 - najlepszy film dokumentalny

BAFTA 2019 - najlepszy film dokumentalny

OSCAR 2019 - nominowany w kategorii „najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny”

GRAND PRIX 16. Krakowskiego Festiwalu Górskiego

Toronto IFF 2018 - People’s Choice Award (Doc.)

Virginia Film Festival 2018 – Winner Audience Award (Doc.)

Seattle Film Critics Awards 2018 – Winner Seattle Film Critics Award (Doc.)

National Board of Review, USA 2018 – Winner NBR Award (Dokument)

Mill Valley Film Festival 2018 – Winner Audience Award

Critics' Choice Documentary Awards 2018 – Winner Critics' Choice Documentary Award

 

Nagrodzony Oscar film reżyserki i producentki Chai Vasarhelyi (Meru, The Fourth Phase) oraz znanego fotografa, alpinisty, operatora i reżysera Jimmy'ego China (Meru, 180 stopni na południe).

Jeden z najlepszych dokumentów tego roku. Niesamowite kinowe doświadczenie. Zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażający plan - wspinaczka na wysokość 2300 m po niemal pionowej skale, i to bez zabezpieczenia. Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie - wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite. Cel uda się osiągnąć, ale tylko wtedy, gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, a jak wiadomo, przy tego rodzaju wspinaczce możliwa jest nieskończona liczba scenariuszy, wystarczy obluzowany kamień, silniejszy powiew wiatru.

Free Solo zachwyca i zdumiewa widokami, ale ukazuje też motywacje ekstremalnego wspinacza. Często niezrozumiałe dla postronnych, którzy nie wiedzą, po co ryzykować życie dla czegoś tak błahego jak sport wyczynowy, uprawiany w dużej mierze tylko dla samego siebie i ciągłego przekraczania własnych granic. Alex niczego nie tłumaczy, ale po prostu wspina się dalej, wyznaczając limity ludzkiej wytrzymałości.

Widzowie z biletami z Baranków w Pieluchach i Baranków Dzieciom otrzymują 20% zniżki na pobyt w Bawialni M. w stylu Montessori (ul. Kościelna 3).

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27, Kraków

(12) 423 07 68

www.kinopodbaranami.pl

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Zobacz także
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy