Komunikat archiwalny

Muzeum Narodowe zaprasza na warsztaty niepodległościowe

Muzeum Narodowe zaprasza na warsztaty niepodległościowe
Fot. Muzeum Narodowe w Krakowie

10.11.2018 (sobota), godz. 10:30–13:00

Gmach Główny, wystawa „Niepodległość. Wokół myśli historycznej Józefa Piłsudskiego”

  • wstęp wolny, brak rezerwacji

Niepodległa, czyli jaka?

Wolna, odpowiedzialna, bezpieczna? A może także różnorodna, godna szacunku, radosna i z nadzieją patrząca w przyszłość?

O tym, że Ojczyzna powinna być niepodległa, jesteśmy przekonani. Co to jednak znaczy? Być może dla każdego coś trochę innego.

Rodziny z dziećmi (od 5 lat) zapraszamy do udziału w akcji „Niepodległa, czyli jaka?”. Podążając specjalnie przygotowaną ścieżką, będą one mogły zwiedzić nową wystawę i spróbować znaleźć własne odpowiedzi na tytułowe pytanie.

W poszukiwaniu odpowiedzi pomogą działania warsztatowe, które poprowadzą:

  • Aneta Jankowska – choreografka, tancerka, performerka i pedagog
  • Barbara Mołas – edukatorka teatralna
  • Patryk Lutrzykowski i Jan Wiśniowolski – grupa TuKomiks

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli skorzystać z darmowej karty pracy pod tym samym tytułem

Prowadzący:

Aneta Jankowska – tańczy każdego dnia, gdzie tylko może, oprócz tego rusza się w różnych projektach (na razie na terenie Polski). Gra w różne gry, ale też chętnie w teledyskach, filmach i teatrze, jeśli jest ku temu sposobność. Performuje wszędzie, dowolnie krótkie i duże formy, tu warto dodać, że jest człowiekiem improwizacji – to kocha, lubi i szanuje. Choreografią w teatrach, teledyskach, filmach i reklamach także się zajmuje, ale głównie w szeroko pojętym tworzeniu ruchu się lubuje. Śpiewa w chórze wspaniałym, różne dźwięki, głosy i melodie z niej wychodzą, które w pokoju testuje, przy innych tym bardziej się nie krępuje.

Barbara Mołas – absolwentka filologii romańskiej i grafiki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Podczas studiów językowych była członkinią teatru francuskojęzycznego „Théâtre de l'Entr'Acte”. Jako edukator sztuki pracuje z młodymi twórcami w wieku zarówno przedszkolnym, jak i gimnazjalnym. Prowadząc warsztaty twórcze dotyczące szeroko pojętej materii obrazu i słowa, bazuje na naturalnej skłonności dzieci do poznawania sztuki i świata. Na stałe współpracuje ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Kulturalnych INSPIRO, prowadząc warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. W 2012 roku rozpoczęła współpracę z Muzeum Etnograficznym w Krakowie, w którym udaje jej się łączyć pracę edukatora sztuki z pasją do tradycji i kultury ludowej. Ostatnio, w duecie z Agnieszką Nowakowską, stworzyły w MEK pierwszy spektakl dla dzieci pt. „Cejco z życzeniami”. Obecnie przygotowują się do dalszej eksploracji teatralnych możliwości tradycji ludowej w projekcie „Bamagan”.

Patryk Lutrzykowski – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (krytyka artystyczna) i Politechniki Koszalińskiej (wzornictwo – komunikacja wizualna). Wielki pasjonat komiksu, fotografii, ilustracji, kina i gier fabularnych. Organizator warsztatów i eventów komiksowych (np. Maraton Komiksowy 8h!). Współzałożyciel grupy TuKomiks.

Jan Wiśniowolski – zawodowo grafik i UX designer w jednej z krakowskich firm IT, z zamiłowania rysownik. Czytaniem i rysowaniem komiksów zajmuje się od dziecka.

Po godzinach para się game designem. Organizator warsztatów i eventów komiksowych (np. Maraton Komiksowy 8h!). Współzałożyciel grupy TuKomiks.

 

Koordynacja:

Maria Masternak mmasternak@mnk.pl

Katarzyna Maziarz kmaziarz@mnk.pl

Jagoda Gumińska-Oleksy jguminska@mnk.pl

Dział Edukacji MNK

(12) 4335 509

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy