Komunikat archiwalny

Med-Meeting Kraków 2018 - zapraszamy

Med-Meeting Kraków 2018 - zapraszamy
Fot. Med Meeting 2018

Wydarzenie przygotowywane przez Fundację Nauka i Kultura w swoim założeniu ma być 3 dniowym wydarzeniem plenerowym skupionym wokół zagadnień medycy, profilaktyki zdrowia, edukacji prozdrowotnej oraz szerokiej informacji medyczno-zdrowotnej połączonej z bezpłatnymi konsultacjami oraz prostymi badaniami przeznaczonymi dla mieszkańców Krakowa we wszystkich grupach wiekowych.

Przygotowywane wydarzenie odbędzie się na Bulwarze Inflanckim w dniach 14 - 16 (piątek - niedziela) września 2018 r. Jego odbiorcą będzie mieszkaniec Krakowa, który zainteresowany jest pozyskaniem wiedzy, informacji na temat zarówno stanu swojego zdrowia, ale także skorzystaniem z możliwości bezpośredniego kontaktu ze specjalistami, ekspertami, którzy będą do dyspozycji mieszkańców przez trzy dni. Przy tym wydarzeniu Organizator nawiąże współpracę z Okręgową Izbę Lekarską.. Poprzez Okręgową Izbę Lekarską pozyskani zostaną najwyższej klasy lekarze, rehabilitanci, konsultanci z wielu dziedzin medycyny do których na co dzień jest utrudniony dostęp. Mieszkańcy Krakowa będą mogli zatem skonsultować się m.in. z kardiologiem, alergologiem, pediatrą, dermatologiem, diabetologiem, dietetykiem, lekarzem medycyny podroży, pracy, sportu, nefrologami, onkologami, ortopedami, rehabilitantami, urologami, stomatologami, reumatologami, neurologami a także z psychologami. Przygotowana zostanie także strefa dedykowana wykonaniu prostych badań i zabiegów bezpłatnych dla mieszkańców Krakowa: w tym kardiologicznych dermatologicznych, ortopedycznych, stomatologicznych, fizjoterapeutycznych, alergologicznych, rehabilitacyjnych, laryngologicznych oraz wielu innych. Taki zabieg pozwoli na pozyskanie znacznego zainteresowania mieszkańców, którzy na co dzień albo nie mają zbyt dużej ilości wolnego czasu albo pracują w godzinach pracy specjalistycznych poradni. Co powoduje, że wykonanie takiego badania jest praktycznie niemożliwe bezpłatnie. Stworzenie takiej strefy pozwoli na skrócenia czasu oczekiwania a jednocześnie stworzy szansę na szybsze poznanie stanu zdrowia i skróci czas podjęcia decyzji o wizycie u specjalisty.

Med-Meeting Kraków 2018 jako ważne dla społeczności lojalnej wydarzenie plenerowe nie może w swoim programie pominąć problemów zdrowotnych XXI wieku jakimi jest otyłość i jej konsekwencje dla zdrowia i życia człowieka we wszystkich tego aspektach. Podczas organizowanego wydarzenia skupimy się na pomocy i wsparciu osób dotkniętych tym problemem. Zaprosimy specjalistów, przygotujemy spotkania i seminaria a wraz z trenerami pokażemy jak od podstaw można zacząć z nią walczyć. Przygotujemy konkursy dla rodzin oraz dzieci promujące walkę z otyłością. Bardzo ważnym aspektem jest rozpoczęcie edukacji prozdrowotnej już na najmłodszym etapie rozwoju dziecka. Zdrowe nawyki wpojone w czasie lat dziecięcych pozwolą na ich kontynuowanie w latach późniejszych. W tym celu wspólnie przygotujemy konkursy dla szkół i uczniów mających na celu wskazanie prostych i nowych rozwiązań żywieniowych.

Dalszym równie ważnym zagadnieniem społeczno zdrowotnym jest obecność seniorów w społeczeństwie. Według ostatnich badań wynika, że społeczeństwa starzeją się i tak również jest w przypadku Polaków. Opieka, produkty, aktywność, zainteresowania osób + 60 są przestrzenią w której z każdym rokiem musi się odnaleźć coraz większa liczba osób. Miasto Kraków, organizacje pozarządowe ale także producenci i importerzy a także usługodawcy zwiększają swoja ofertę dla tej grupy ludzi. Med-Meeting Kraków 2018 wyjdzie naprzeciw tym potrzebom i także przygotuje serie atrakcji, konsultacji oraz porad dla osób w takiej grupie wiekowej. Zapraszając do współpracy podmioty posiadające produkty i usługi specjalistyczne przybliżymy ofertę oraz możliwości ułatwiania i wzbogacania życia. Organizator chciałby aby osoby z tej grupy uczestnicząc w czasie tego wydarzenia mogli skorzystać z wachlarza porad specjalistycznych.

Będzie zatem można wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy, zajęciach fitness na zielonej trawie, zobaczyć psy przewodników, wziąć udział w zajęciach dogoterapii, rozwiązać testy psychologiczne, edukacji higieny osobistej, właściwemu żywieniu, zapobieganiu otyłości. Wszystkie te dodatkowe atrakcje i aktywności pozwolą na dokładniejsze przyjrzenie się stylowi życia. Uzyskane porady i wskazówki pozwolą uczestniczącym w wydarzeniu na poznanie nowych i innowacyjnych metod badań wielu schorzeń.

Warsztaty prowadzone w tej specjalnej strefie Med-Meeting Kraków 2018 mogą w przyszłości pomóc w uratowaniu drugiej osobie życia bądź także nam samym, bo w sytuacji kryzysowej będziemy umieli na nią zareagować. Strefa ta pozwoli również na przełamanie pewnych stereotypów wciąż istniejących w naszym społeczeństwie. Do współpracy zostaną zaproszone fundacje, które specjalizują się w akcjach zostanie dawcą szpiku. Na miejscu, w ciągu całego weekendu w ramach wydarzenia będzie można wykonać badanie krwi czy badanie mammograficzne, na które coraz częściej brak nam czasu a ich znaczenie dla naszego życia jest ogromne.

Obserwujemy stały wzrost zainteresowania zdrowym trybem życia i akcjami promującymi tenże powstanie w ramach wydarzenia specjalna strefa gdzie będzie można uzyskać informację na temat skutecznych sposobów rzucania palenia. Organizatorzy wierzą, że porady poparte praktycznymi wskazówkami pozwolą tym, którzy zdecydowali się na ten krok na wytrwanie w swoim postanowieniu. z atrakcyjną formą aktywności fizycznej. Wiedząc, że jest to trudne Organizatorzy przekonani o tym, że cel ten można osiągnąć wykorzystując teren zielony na Bulwarach wspólnie ze specjalistami przygotują specjalny program zajęć sportowych o rozmaitej formie. Część zajęć i technik pracy nad sobą zostanie przygotowane właśnie dla osób walczących z nałogiem palenia. Organizatorzy nie zapominając o innych uczestnikach również zadbają o zaproszenie do akcji trenerów, którzy przygotują inne ciekawe formy aktywności ruchowej, który w czasie tego weekendu zaprezentują różnym grupom wiekowych. Zajęcia te również będą także zastosowane do różnych schorzeń zdrowotnych. Ten zabieg pozwoli na zainteresowanie nowymi formami spędzania aktywnie czasu różne grupy wiekowe od młodzieży po osoby z grupie wiekowej 60+, które bardzo często rezygnują z aktywności ruchowej. Spotkanie z trenerami pozwoli także na poznanie właściwego sposobu wykonywania ćwiczeń fizycznych, co także ma wpływ na nasze zdrowie. Uzyskanie tych że jest niezbędne do poprawiania naszej kondycji zdrowotnej.

Przygotowywane wydarzenie odbywać się będzie w sercu Krakowa, mieści o bogatej historii medycy i lecznictwa, z wielowiekową tradycją kształtowania pokoleń lekarzy o często światowej sławie i dokonaniach. Wielu spośród tych cennych informacji, ciekawostek nie jesteśmy nawet świadomi, przechodząc obok miejsc z nimi związanych często wielokrotnie. Dlatego też chcąc przybliżyć to bogactwo naszego miasta organizatorzy przygotują dedykowaną grę terenową dla 80 - czteroosobowych grup (rodzina, przyjaciele, współpracownicy). Gra MediGraj zaplanowana zostanie na czas ok 4-5h i ma na celu ukazanie meandrów dawnego lecznictwa w nietypowy sposób. Gra rozpocznie się na terenie Med-Meeting Kraków 2018 i przebiegać będzie po wyznaczonych punktach Starego Miasta i Kazimierza oraz Podgórza. W tych częściach zostaną przygotowane stacje z zadaniami. Zadania dotyczyć będą tematyki dziejów szkolnictwa medycznej krakowskiego grodu Kraka, profilaktyki zdrowotnej, zdrowego trybu życia. Drużyny będą musiały przygotować się zarówno na zadania intelektualne, sprawnościowe, w celu zwiększenia integracji także zadania wykonywane będą zespołowo jak i indywidualnie. Wygra ta drużyna, która wykona poprawnie największa liczbę zadań i jako pierwsza przekroczy linie mety. Każdy z zespołów otrzyma specjalne pakiety startowe.
Ponadto odbędą się:

  • Szkolenia i seminaria dla nauczycieli
  • Szkolenia i seminaria dla rodziców
  • Pokazy
  • Konsultacje
  • Konkursy dla uczniów
  • Warsztaty zdrowego odżywiania z degustacją
  • Konkursy dla mieszkańców
  • Gry rodzinne
  • Rywalizacje dla grup przyjaciół

zaproszenie neurofitness.jpg

zaproszenie na warsztaty_autyzm_medmeeting_ver3 (002).jpg

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy