Komunikat archiwalny

Za Zielonym Balonikiem - lato w Muzeum Narodowym

Za Zielonym Balonikiem - lato w Muzeum Narodowym
Fot. Muzeum Narodowe w Krakowie

Za zielonym balonikiem

Lato w Muzeum

Po błękitnym letnim niebie płynie zielony balonik. Przegląda się w Wiśle, ostrożnie mija wieże kościołów, kołysze się na wietrze grającym w berka na plantach. Przygląda się swojemu miastu…

Rodziny z dziećmi zapraszamy do udziału w cyklu spotkań i warsztatów, których tematem będzie Kraków z czasów, gdy zielony balonik był jeszcze bardzo młodym balonikiem, ale i do czasów odrobinę wcześniejszych, gdy o jego narodzinach nie gruchały jeszcze krakowskie gołębie. Odwiedzimy Kraków młodopolskich artystów, Kraków elegancji i szyku belle époque, Kraków turkocących dorożek i pierwszych tramwajów. Zaprosimy do Krakowa Stanisława Wyspiańskiego, Józefa Mehoffera, Leona Wyczółkowskiego, Jacka Malczewskiego i wielu innych wspaniałych artystów. Wspólnie z zielonym balonikiem będziemy się dobrze bawić, poznawać sztukę i Kraków sprzed ponad 100 lat. Wyruszymy jej śladami na rodzinny spacer, powędrujemy w plener z paletą i pędzlem, a południowy wiatr zwabi nas aż do Zakopanego.

Cykl warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin odbywa się w ramach programu towarzyszącego wystawie „Kraków 1900”, zajęcia są prowadzone w wybranych oddziałach MNK.

Szczegółowy program znajduje się TUTAJ PDF

 

Informacje dodatkowe:

  • Preferowany wiek dzieci podany jest pod każdym terminem.
  • Cena 5 zł od dziecka.

Wyjątek stanowią: warsztaty 11.07.2018 i 11.07.2018 na wystawie "Sytuacja się zmieniła", wydarzenia z okazji finisażu wystawy „Teraz komiks!” odbywające się 21.07.2018, spacer dla rodzin 28.07.2018 oraz warsztaty dla dzieci z dysfunkcjami odbywające się 18.08.2018 (dokładne informacje pod terminami).

  • Liczba uczestników ograniczona, konieczna rezerwacja

JAK SIĘ ZAPISAĆ? Bilety: www.bilety.mnk.pl Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44 (czynne w godz. 9.00–16.00 w dni powszednie).

Informujemy, że w razie rezygnacji z udziału w działaniu edukacyjnym koszty biletów zakupionych przez Internet nie podlegają zwrotowi.

  • Rezerwacja na zajęcia w willi „Atma” w Zakopanem: agiewont@mnk.pl
  • Osoby, którym przysługują ulgi z tytułu „Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem”, mogą dokonać zakupu biletu w kasie Muzeum po okazaniu stosownego dokumentu.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy