Komunikat archiwalny

Posiadaczy kart KKR zapraszamy na bieg 5 dla Kościuszki

Posiadaczy kart KKR zapraszamy na bieg 5 dla Kościuszki
Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie jest organizatorem biegu "5 dla Kościuszki". Posiadaczom Krakowskiej Karty Rodzinnej przysługuje 50% zniżki od odpłaty startowej. Korzystając z niej, podczas weryfikacji w Biurze Zawodów należy przedstawić ważną Krakowską Kartę Rodzinną oraz dokument tożsamości.


Do końca zapisów internetowych, czyli do 30 września wpisowe wynosi 30 zł. Uczestnicy będą mieli również możliwość uiszczenia opłaty w Biurze Zawodów (13 i 14 października) w wysokości 50 zł.

 

15 października 2017 roku wspólnie z 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski wystartuje bieg dla wszystkich specjalistów od krótszych dystansów – bieg na 5 km, upamiętniający dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Zapraszamy więc każdego, kto chciałby wyruszyć na trasę z tej samej linii startu (ul. Lema przed TAURON Areną Kraków) co półmaratończycy i finiszować na płycie głównej wewnątrz największej i najnowocześniejszej hali widowiskowo – sportowej w Polsce! Wystarczy mieć ukończone 16 lat i być w stanie dotrzeć do mety w regulaminowym czasie 40 min.

 

Organizatorzy 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego: Gmina Miejska Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie postanowili przypomnieć o przypadającej właśnie 15 października dwusetnej rocznicy śmierci bohatera Stanów Zjednoczonych i Polski Tadeusza Kościuszki, organizując bieg „5 dla Kościuszki”.

 

W 1794 roku, w Krakowie na Rynku Głównym, generał Kościuszko złożył narodowi polskiemu uroczystą przysięgę i objął formalne przywództwo insurekcji jako Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej. Po śmierci jego ciało sprowadzono do Krakowa
i złożono w grobach królewskich na Wawelu.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy
Newsletter
Zapisz się