Komunikat archiwalny

Kraków Tańczy - zapraszamy na warsztaty

Kraków Tańczy - zapraszamy na warsztaty
Fot. Balet Cracovia Danza

KRAKÓW TAŃCZY – zapisy na warsztaty

18. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” odbędzie się w dniach  30 lipca – 6 sierpnia w Krakowie. Tegoroczna edycja, zatytułowana Na Dalekim Wschodzie, zwrócona będzie w stronę Azji. Tańce z Dalekiego Wschodu będzie można podziwiać na kilku scenach w historycznych miejscach miasta, ale też poznać je w praktyce. Po raz pierwszy w historii festiwalu odbędzie się kurs koreańskiego tańca dworskiego z wachlarzami, który poprowadzi Jang Tae Yun.

Od lat Cracovia Danza udowadnia, że poprzez dawne tańce możemy się dziś doskonale bawić, podobnie jak to robili ludzie 100, 200 czy 300 lat temu. Warsztaty są niepowtarzalną okazją podróży w czasie i przestrzeni. Uczestnicy po zakończonych warsztatach biorą udział w pokazie, w którym każda grupa prezentuje poznane w ciągu tygodnia choreografie. Podczas finału festiwalu kursanci wystąpią w historycznych kostiumach na scenie na Rynku Głównym.

Trwające 5 dni warsztaty będą odbywały się w budynku słynnego Nowodworka, czyli I Liceum Ogólnokształcącego, znajdującego się przy Placu Na Groblach. Kursy poprowadzą: Barbara Segal (taniec angielski, taniec barokowy), Marie-Claire Bär Le Corre (taniec francuski, warsztaty dla dzieci), Ana Yepes (taniec hiszpański), Gloria Giordano (taniec włoski), Alaknanda Bose (indyjski taniec Kathak), Jang Tae Yun (koreański taniec dworski) i Leszek Rembowski (dawny taniec polski). W programie znajdą się także warsztaty aktorskie. Zajęcia poświęcone komedii dell’arte poprowadzą Agnieszka Cianciara-Fröhlich i Jonathan Fröhlich, jedyni w Polsce aktorzy specjalizujący się w tym gatunku teatralnym. Natomiast Krzysztof Antkowiak, tancerz Baletu Cracovia Danza, zdradzi swoim kursantom tajniki sztuki pantomimy. Ponadto przez cały tydzień będzie można oglądać wieczorne pokazy wykładowców na dziedzińcu Pałacu Biskupa Erazma Ciołka. Gwarancja miejsca w grupie przy zapisie do 10 lipca.

Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce i unikatowe na skalę światową. Co roku skupia latem w Krakowie mistrzów tańca historycznego oraz liczne zespoły specjalizujące się w tańcu dawnym z całego świata. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Romana Agnel.

Szczegółowy program i informacje o zapisach na warsztaty: www.cracoviadanza.pl/festiwal

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy
Newsletter
Zapisz się