Komunikat archiwalny

Tam i Tu. O świecie opowiadanie. Mini wykłady dla dzieci i rodziców

Dlaczego ludzie żyją tak, a nie inaczej? Jak warunki, w których przyszło im żyć wpływają na to kim są i na to, w co wierzą? Dlaczego pewne przedmioty i pewne miejsca są ważniejsze od innych? Dlaczego tego, co dozwolone jest w jednym miejscu, nie wolno robić w innym?

Tam i Tu. O świecie opowiadanie. Mini wykłady dla dzieci i rodziców
Fot. Muzeum Etnograficzne w Krakowie

To tylko kilka z pytań, które towarzyszyć będą kolejnym odsłonom nowego cyklu dla dzieci oraz ich rodziców TAM I TU. Podczas comiesięcznych, godzinnych spotkań przybliżać będziemy kultury i społeczności różnych zakątków świata. Za każdym razem wybierzemy się w inny region. Naszym celem będzie ukazanie różnorodności kulturowej świata i przede wszystkim zachęcenie młodych uczestników (oraz ich rodziców) do dalszych samodzielnych poszukiwań.

21 kwietnia (godz. 17.30 – 18.30) – INDIANIE MEZOAMERYKI

Najbliższe spotkanie poświęcone będzie wielkim imperiom powstałym w tak zwanej Mezoameryce. Przemkniemy pod piramidami, zajrzymy na suche tereny Meksyku oraz na strome zbocza Andów. Będzie o pierzastych wężach, grze w piłkę nożną, lamach i jaguarach.

Spotkania mają charakter dostosowanych do poziomu dziecka, humorystycznych mini wykładów, przeplatanych zabawami ruchowymi i dźwiękowymi. Podczas każdego spotkania pojawi się także pochodząca z omawianego regionu opowieść – baśń lub mit, które lepiej pomogą zrozumieć to, że w różnych stronach świata ludzie są i bardzo różni… i bardzo podobni jednocześnie. Sięgniemy także do nieeksponowanych na co dzień obiektów z kolekcji pozaeuropejskiej MEK.

Prowadzi: Mateusz Świstak - absolwent polonistyki. Zawodowo zajmuje się pracą z baśnią i opowieścią. Prowadzi zajęcia dla dzieci, jak i dorosłych. Na blogu basnienawarsztacie.pl pisze o baśniach ich znaczeniu i wykorzystaniu w codzienności. Poza Muzeum Etnograficznym, współpracuje także z Muzeum w Gliwicach, Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Tarnogórskim Centrum Kultury. Laureat nagrody specjalnej w konkursie im. Astrid Lindgren na najlepszą książkę dla dzieci (wciąż niewydaną).

 

Zajęcia mają charakter otwarty (nie prowadzimy zapisów), a sugerowany wiek uczestników to 5-10 lat.

Wszystkie dzieci zapraszamy na warsztaty razem z rodzicami.

 

Informacje praktyczne:

21 KWIETNIA

Godzina: 17.30 – 18.30

Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Ratusz, plac Wolnica 1

Bilet indywidualny: 7 zł

Bilet rodzinny (2 opiekunów + dziecko/2 dzieci + opiekun): 15 zł, każda następna osoba dopłaca 7 zł.

 

Honorujemy:

Karta Dużej Rodziny – 30% zniżki (obejmuje bilet indywidualny oraz dopłatę do biletu rodzinnego)

KKR i KKR3+ – 30% zniżki (obejmuje bilet indywidualny oraz dopłatę do biletu rodzinnego)


Informacje: Olga Błaszczyńska - blaszczynska@etnomuzeum.eu lub tel.: 12 430 18 27, od poniedziałku do piątku, godz. 8.00 – 16.00.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/413785768983130/

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy
Newsletter
Zapisz się