Komunikat archiwalny

Karatecy z Racławickiej triumfowali na II Pucharze Krakowa

Karatecy z Racławickiej triumfowali na II Pucharze Krakowa
Fot. Krakowski Klub Karate Tradycyjnego

II Puchar Krakowa w Karate Tradycyjnym Dzieci i Młodzieży zgromadził 823 młodych karateków z prawie 40 klubów – od Szczecina po Zakopane i od Zielonej Góry po Lublin. Najmłodsi zawodnicy mieli po 4 lata, był to pierwszy start w życiu i ogromne przeżycie. Wśród startujących byli też bardzo utytułowani wielokrotni mistrzowie, zdobywający medale mistrzostwach świata, Europy i Polski. Turniej rozpoczął się pokazem w wykonaniu wszystkich zawodników i trenerów Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego. W zawodach dzieci wykonują kilka prostych uderzeń, bloków i kopnięć, starsi pokazuję tzw. kata, czyli określony układ ruchów. Sędziowie oceniają siłę, precyzję i zaangażowanie.
Od 14 roku życia młodzi zawodnicy walczą w kumite, czyli walka. W sumie na podium stanęło 240 dzieci, wszyscy dostali torby pełne wartościowych nagród od licznych sponsorów. Krakowski Klub Karate Tradycyjnego zdobył w sumie 47 medali w tym 14 złotych, 15 srebrnych i 18 brązowych.
Pan Prezydent Jacek Majchrowski ufundował puchary dla najlepszych zawodników, prezenty dla dzieci przekazała także Rada V Dzielnicy, a wiceprzewodniczący jej zarządu pan Edward Tarczalowicz wręczał dekorował juniorów.
Organizatorem Pucharu Krakowa był Krakowski Klub Karate Tradycyjnego, jeden z największych i najlepszych klubów w kraju. Jego założycielem jest zawodnik kadry Polski – Rafał Wajda, wychowawca licznych mistrzów świata.
Rodzice coraz chętniej przyprowadzają dzieci na treningi do dojo przy ul. Racławickiej 26, bo widzą, że wspomaga ono wychowanie w dyscyplinie, konsekwencji, uczy realizacji celów, szacunku dla starszych – no i zapewnia dobrą zabawę grupie. Zbyt energicznych ćwiczenie tej japońskiej sztuki walki potrafi okiełznać, a nieśmiałym dać siłę przebicia i większą pewność siebie. Karate nie uczy agresji, wręcz przeciwnie pomaga w opanowywaniu emocji. Doskonale wpływa też na wady postawy, co ważne w sytuacji, gdy tak wiele dzieci garbi się i krzywi. Karate Tradycyjne uprawia w Polsce 30 tysięcy osób i staje się ono coraz bardziej popularne, a Polska, a zwłaszcza Kraków to prawdziwa potęgą w tym sporcie.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy
Newsletter
Zapisz się