Komunikat archiwalny

16. PZU Cracovia Maraton oraz Krakowskie Spotkania Biegowe

16. PZU Cracovia Maraton oraz Krakowskie Spotkania Biegowe
Fot. ZIS

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie jest organizatorem 16. PZU Cracovia Maraton, który odbędzie się 30 kwietnia 2017 roku. Rywalizacja na królewskim dystansie 42 km i 195 m zwieńczy Krakowskie Spotkania Biegowe których tegoroczna edycja będzie miała miejsce w dniach od 28 kwietnia 30 kwietnia. Trwają zapisy internetowe do maratonu oraz innych imprez wchodzących w skład trzydniowego święta biegania pod Wawelem, w tym m.in. do: biegu nocnego na 10 km, czyli Nocnej Dychy z Wawelem (28 kwietnia), Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego i Cracovia Maraton na Rolkach z Radiem ESKA (29 kwietnia).

Posiadaczom Krakowskiej Karty Rodzinnej  przysługuje 50% zniżki od opłaty startowej wszystkich powyższych zawodów. Podczas weryfikacji w Biurze Zawodów należy przedstawić ważną Krakowską Kartę Rodzinną oraz dokument tożsamości.

Szczegółowe informacje na temat zapisów i sposobu uiszczania opłaty startowej znajdują się w regulaminach biegów zamieszczonych na stronie internetowej www.pzucracoviamaraton.pl 

 

16. PZU Cracovia Maraton i Krakowskie Spotkania Biegowe

Szesnasta edycja najważniejszej imprezy biegowej w Krakowie, jednej z największych w Polsce, zaliczanej do Korony Maratonów Polskich, zorganizowana zostanie 30 kwietnia 2017 roku. Po raz czwarty z rzędu, start i meta 16. PZU Cracovia Maraton usytuowane będą na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu.

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. Jest to też najbardziej międzynarodowy spośród wszystkich polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton gościliśmy biegaczy z 55 krajów.

Rywalizacja na dystansie 42 km i 195 m kolejny raz będzie zwieńczeniem Krakowskich Spotkań Biegowych. Trzydniowe święto biegania rozpocznie się piątkowym (28 kwietnia) biegiem nocnym na 10 km, czyli Nocną Dychą z Wawelem. W sobotę (29 kwietnia) zorganizowane zaś zostaną tradycyjne: Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 km) oraz Cracovia Maraton na Rolkach z Radiem ESKA (pełny dystans maratoński). Po raz pierwszy Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego i Cracovia Maraton na Rolkach zorganizowano podczas V edycji Cracovia Maraton, w 2006 roku. Mini Cracovia Maraton odbywa się dla uczczenia pamięci triumfatora IV edycji imprezy, który jako pierwszy (i jedyny dotychczas) Polak wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później tragicznie zginął w wypadku drogowym.

W przeddzień zmagań na trasie maratonu, na uczestników i kibiców będą czekały też liczne atrakcje i animacje, w tym biegi i zabawy sportowe dla najmłodszych.

W niedzielę, 30 kwietnia na trasę 16. PZU Cracovia Maraton wyruszą także zawodnicy niepełnosprawni na wózkach. Na krakowski maraton przyjeżdża najliczniejsza w Polsce grupa sportowców startujących w kategoriach Hand Bike, Rim Push i Active Wheelchair.

Nocna Dycha z Wawelem

Organizowany po raz czwarty bieg nocny na 10 km rozpocznie tegoroczną edycję Krakowskich Spotkań Biegowych, kończących się 16. PZU Cracovia Maraton. Uczestnicy Nocnej Dychy z Wawelem wyruszą na trasę 28 kwietnia o godz. 21.00, z deptaku przy Al. 3 Maja w okolicy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Tam też będzie zlokalizowana meta. Na pokonanie dystansu 10 km zawodnicy mają 1,5 godziny. Ustanowiony został limit startujących – 4000. W biegu mogą wziąć udział osoby, które do dnia 28 kwietnia 2017 roku ukończą 18 lat.

12. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego

Już po raz 12. uczestnicy Mini Cracovia Maraton uczczą pamięć Piotra Gładkiego – triumfatora IV edycji krakowskiego maratonu. Trasa o długości 4,2 km prowadzi wokół Błoń Krakowskich. Limit zgłoszeń wynosi 3000 osób. W biegu mogą wziąć udział osoby, które do dnia 29 kwietnia 2017 roku ukończą 12 lat. Start o godz. 14.00.

Cracovia Maraton na Rolkach z Radiem ESKA

Również po raz 12., w przeddzień krakowskiego maratonu dystans 42 km i 195 m pokonają rolkarze. Po raz pierwszy Cracovia Maraton na Rolkach zorganizowano podczas V edycji Cracovia Maraton, w 2006 roku. 29 kwietnia o godz. 15.00 zawodnicy wystartują z deptaku przy Al. 3 Maja. Tam też będzie znajdować się meta. Trasa prowadzi wokół Błoń Krakowskich i liczy 12 okrążeń. Należy ją pokonać w czasie 3 godzin, czyli do godz. 18.00. W rywalizacji mogą wziąć udział osoby, które do dnia 29 kwietnia 2017 roku ukończą 16 lat. Niepełnoletni muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy
Newsletter
Zapisz się