Informator krakowskiej rodziny

Informator krakowskiej rodziny
Fot. Artur Brożonowicz

Kraków to miasto dynamicznie się rozwijające i otwierające się na nowych mieszkańców. Rokrocznie coraz więcej osób decyduje się zamieszkać i założyć rodzinę w naszym mieście. Doceniają oni wielkie tradycje miasta oraz jego innowacyjność. Wybierają Kraków, bo uważają, że to dobre miejsce do życia – ze względu na zatrudnienie, edukację, wydarzenia kulturalne. Wielu młodych ludzi przyjeżdża tu za pracą, a w konsekwencji osiedla się i zakłada rodzinę. Krakowska metropolia to jedno z niewielu polskich miast, w którym wciąż przybywa mieszkańców i które dynamicznie się rozwija.

Pośród codziennych obowiązków cenną wskazówką dla wszystkich członków krakowskiej społeczności lokalnej, a w szczególności dla rodziców, okazuje się być usystematyzowana wiedza
i informacja, dotycząca dostępności do różnych form opieki nad dziećmi, świadczeń socjalnych czy oferty kulturalnej i rekreacyjnej. Oferuje im to publikacja przygotowana przez  Urząd Miasta, pod nazwą „Informator krakowskiej rodziny” – stanowiąca swoiste kompendium wiedzy na temat dostępności różnych usług dla rodzin.

Tegoroczne, trzecie już wydanie „Informatora krakowskiej rodziny”, podobnie jak poprzednie, zostało przygotowane przez Urząd Miasta Krakowa we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz przy współudziale wydziałów Urzędu Miasta Krakowa, jednostek oraz miejskich.

Wydawnictwo to zostało poszerzone o praktyczne wiadomości dla wszystkich, którzy przeprowadzili się i zamieszkali w Krakowie. W nowym wydaniu, podobnie jak w poprzednich, znajdują się praktyczne informacje dotyczące załatwiania spraw urzędowych, propozycje na rodzinne, aktywne spędzanie wolnego czasu czy też podpowiedź, gdzie i jak skorzystać z miejskich programów wsparcia.

„Informator krakowskiej rodziny” jest jednym z czterech wydawanych corocznie informatorów miejskich. Publikacje te to praktyczne kompendium informacji, które obejmują tematyką niezbędne sprawy dla seniorów, osób niepełnosprawnych oraz młodzieży.

Aktualna edycja Informatora została wydana w nakładzie 20 000 egzemplarzy. Będzie on dostępny w wybranych lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa oraz jednostek miejskich. Dystrybucja informatora już się rozpoczęła. Mamy nadzieję, iż będzie to przydatna lektura, stanowiąca dostęp do aktualnych informacji oraz ułatwiająca rozwiązanie wielu kwestii przed jakimi stoją krakowskie rodziny.

Zapraszamy do zapoznania się także z ukraińską wersją informatora - TUTAJ

Z Informatorem  można zapoznać się tutaj:

PDF

Informator Krakowskiej Rodziny 2017

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR