Stowarzyszenie ProMotorsports

Adres siedziby:
ul.Królewska 65a/1 , 30-081 Kraków
Kontakt e-mail:
Opis:

"Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na z jednej strony niskobudżetowe, a z drugiej strony noszące znamiona pełnego profesjonalizmu sporty motorowe, Stowarzyszenie ProMotorsports organizuje od 2014 roku serial wyścigowy supertrophy.

Ideą supertrophy jest umożliwienie sportowej rywalizacji na zasadach i w atmosferze maksymalnie zbliżonych do w pełni profesjonalnych wyścigów torowych.

Każda z eliminacji polega na rozegraniu czterech 10-minutowych wyścigów (biegów), w których są liczone uczestnikom przejechane okrążenia, a na koniec pierwsze trójki ze wszystkich grup startują w superfinale, który wyłania zwycięzców rundy. Uczestnicy startują w grupach po maksymalnie 10 samochodów, a podział na grupy i kolejność na starcie jest wyłaniana na podstawie wcześniejszych kwalifikacji czasowych: każdy z uczestników przejeżdża jedno okrążenie z pomiarem czasu. Nieukończenie jednego w wyścigów (biegów) nie dyskwalifikuje uczestnika do startu w następnych. Maksymalna ilość dopuszczonych kierowców do startu w jednej eliminacji to 40.

supertrophy jest otwarte dla każdego chcącego się ścigać kierowcy, posiadającego ważne prawo jazdy. Samochody dopuszczone do supertrophy to w skrócie: napęd na jedną oś, silnik dowolnej pojemności, dowolne opony.

Jak powszechnie wiadomo większość kierowców utożsamia się ze swoimi pojazdami, przywiązuje się do nich. Serial supertrophy jest skierowany właśnie do takich pasjonatów, którzy w relatywnie niskobudżetowy sposób chcą uczestniczyć w motorsportowych zmaganiach, poprzez dokonywanie modyfikacji i ulepszeń swojego samochodu mogą spełniać motorsportową pasję, w pełni poczuć się profesjonalistami, analizować czynione postępy. Auta zgłaszane do supertrophy nie mają ograniczeń dotyczących wieku czy homologacji - jedynie muszą spełniać warunki Regulaminu. Takie podejście pozwala patrzeć na supertrophy jak na wspaniały prawdziwy sport motorowy, lecz nadal dostępny praktycznie dla każdego. "

Partnerzy
Newsletter
Zapisz się