KRAKÓW STAWIA NA RODZINĘ rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

SCKM dla rodzin

SCENA MŁODEGO WIDZA: „INNA BAJKA – OPOWIEŚCI WĘDROWNEGO GRAJKA”12 lutego 2017 r., godz. 11.00

Scena SCKM, ul. Wietora 15

„Inna Bajka” to interaktywne spektakle, podczas których zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnej zabawy z Wędrownym Grajkiem. W ramach spotkań poznajemy tańce, zwyczaje, zabawy i instrumenty z różnych stron świata. Razem tworzymy oprawę muzyczną, scenograficzną, choreograficzną – razem stajemy się autorami fascynującej opowieści.

Na najbliższym spotkaniu zapraszamy na francuską baśń z towarzyszeniem francuskiej muzyki – „Królewicz i jego nos”.

Opowiada: Aleksandra Barczyk, gra: Piotr Krawczyk

Scena.Młodego.Widza.jpg

STAROMIEJSKA AKADEMIA SENIORA: „SZTUKA POLSKA OD ŚREDNIOWIECZA DO BAROKU – WIZYTA W MUZEUM ERAZMA CIOŁKA”

17 lutego 2017 r., godz. 14.00*

Prowadzenie: Agnieszka Wozowicz

Informacje i rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 12 421 29 87 (w godz. 12.00–18.00) lub mailowo: agawozowicz@gmail.com

*ze względu na konieczną rezerwację wejścia grupy do muzeum, godzina spotkania może ulec zmianie.

Pałac bpa Ciołka – historia gmachu i jego rewitalizacja, omówienie wybranych obiektów z galerii Sztuki dawnej Polski, m.in. Madonna z Krużlowej i styl Pięknych Madonn, ołtarze szafiaste późnego gotyku, rzeźba małopolska pod wpływem Stwosza, barokowa pompa funebris.

CYKL WYCIECZEK DLA RODZIN: „RODZINNE WĘDRÓWKI”

18 lutego 2017 r.

Zgłoszenia i dodatkowe informacje: Dorota Kozłowska-Buczek tel.730228421

„Skawina zimą” – ciekawostki skawińskiej ziemi, zabytki i legendy skawińskie.

Rodzinne.Wędrówki.jpg

SCENA MŁODEGO WIDZA: „CYRK RODZINNY”

19 lutego 2017 r., godz. 10.00

SCKM, ul. Wietora 15, (sala 34 – warsztaty cyrkowe, scena SCKM – spektakl)

Prowadzenie: Aleksandra Barczyk, Tadeusz Dylawerski

W trakcie warsztatów poznajemy tajemnice różnych sztuczek cyrkowych, np.: żonglowania różnymi przedmiotami, kręcenia talerzami, poiami, flowerstickami czy innymi cudami Chodzimy też na szczudłach, jazda jest na monocyklu, a puszczane bańki mydlane mają rozmiar gigantów. Dzięki zabawie lekkiej, łatwej i przyjemnej nabywamy nowych umiejętności: ćwiczymy koncentrację, koordynację i pamięć ruchową – samoocena rośnie niemal sama, wytrwałość jakby przy okazji, a stres sam się niweluje! U nas nikt ze sobą nie rywalizuje, a wyłącznie zdrowy doping stosuje!

Po części warsztatowej zapraszamy na spektakl.

ZABAWA KARNAWAŁOWA DLA DZIECI

25 lutego 2017 r.

SCKM, ul. Szeroka 16

Zapisy: tel.12 421-29-87 lub Dorota Kozłowska-Buczek tel.730228421

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat oraz rodziców i opiekunów na wspólną zabawę karnawałową! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy program nie byle jaki, bo będą: opowieści o zapustach w dawnej Polsce i współczesnych zwyczajach karnawałowych, quizy oraz dużo dobrej zabawy! Prosimy o przybycie w przebraniu takim, w jakim Was nie poznamy i przyniesienie ze sobą zmiennego obuwia, co by Wam pląsać było wygodnie!

SCENA MŁODEGO WIDZA: „AKADEMIA PANA PIÓRKO”

26 lutego 2017 r., godz. 11.00

Scena SCKM, ul. Wietora 15

Prowadzenie: Pan Piórko – Tadeusz Dylawerski, akompaniament – Piotr Niedziałek

Zapraszamy wszystkich świata ciekawych do odwiedzenia Akademii Pan Piórko – który nie wykłada, nie poucza, ale bajkę opowiada. Chcesz czy nie – mądrym stajesz się, bo odpowiedź na pytania trudne w każdej bajce jest zawarta. A do tego u nas masz możliwość eksperymentowania całkiem poważnego, bo fizyczno-chemicznego. Możesz też dowiedzieć się, jak zostać bohaterem, albo, jeśli Ci zależy, piękną królewną. O odczarowaniu żaby – też co nieco powiedzieć możemy. Do tego wszystkiego pięknego muzyczny akompaniament serwujemy! A w trakcie pierwszych trzech spotkań wręczamy indeksy (z trzema przedmiotami: bajkologią, rozmyślaniem i eksperymentem), bo to w końcu Akademia jest!

SCENA MŁODEGO WIDZA: „DZIADEK” – WALNY-TEATR

26 lutego 2017 r., godz. 17.00

Scena SCKM, ul. Wietora 15

„Dziadek” to spektakl oparty na autentycznych notatkach mojego dziadka, w których radość z prostych czynności życiowych jak zbieranie jabłek, sadzenie truskawek przeplata się z trudnymi doświadczeniami życia: choroba, śmierć bliskich. Spektakl jest retrospekcją, zaczyna się w dniu narodzin jego wnuka. Przyjaźń i wzajemne podpatrywanie siebie Dziadka i Wnuka (lalki i lalkarza) są osią dramaturgiczną całego spektaklu. Spektakl do opowiedzenia historii życia używa różnych technik lalkarskich (kukły, marionetki, Pacyny) oraz przedmiotów trickowych, które na oczach widza zmieniają swą funkcję.

Po spektaklu zapraszamy na warsztaty: „Istnienie w dłoni – teatr z rzeczy”.

Walny-Teatr powstał w roku 1999 (mimo, że od 1995 funkcjonował pod innymi nazwami, m.in. Wielki Teatrzyk Świata i Teatr Bezradny) z inicjatywy Adama Walnego, absolwenta wydziału Reżyserii Teatru Lalek Akademii Teatralnej w Warszawie, stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Teatr w swych pracach penetruje różne tradycje teatru lalki, maski i przedmiotu w warunach studyjnych, estradowych i ulicznych. Używa lalki również poza sceną: w edukacji, terapii i sztuce performance.

Scena Młodego Widza jest nową inicjatywą SCKM skierowaną do całych rodzin, dla których istotną sprawą jest kształtowanie dziecka w atmosferze żywej kultury. Naszym zamierzeniem jest, aby rodzice i ich dzieci spędzali wspólnie czas uczestnicząc w wydarzeniach artystycznych. W ramach Sceny Młodego Widza będziemy prezentować spektakle teatralne i wydarzenia artystyczne, które powstały z myślą o młodym widzu, a które swoją stylistyką nawiązują do najlepszych tradycji tworzenia teatru dla dzieci i młodzieży. Mamy wielką nadzieję, że uda nam się stworzyć stałe miejsce na mapie teatralnych propozycji dla młodego widza. Przychodząc do Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży zobaczycie spektakle w wykonaniu zespołów offowych, teatrów rodzinnych, autorskich, nieinstytucjonalnych. Wszystkich tych, których celem jest oferowanie dzieciom i młodzieży głębokiego przeżycia na gruncie sztuki o najwyższych walorach estetyczno-artystycznych.

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2017-01-20
Data aktualizacji: 2017-02-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź