górne tło

Stowarzyszenie Daleko Więcej

Poprzez szeroki wachlarz działań pragniemy stworzyć możliwości rozwoju, dla tych, którzy takiej szansy wcześniej nie mieli, chcemy pomagać myśleć szerzej, patrzeć dalej i wierzyć, że można spełniać marzenia. Należy dodać, że przy tym bardzo lubimy dobrze się bawić i wszystko robimy z uśmiechem, czasem bardziej subtelnym, czasem od ucha do ucha...

Od lat współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej filia nr 3 w Krakowie. Naszym partnerem w działaniach jest firma CISCO Kraków, której pracownicy angażują się jako wolontariusze w wiele naszych akcji i wydarzeń.

Prowadzimy zajęcia dla dzieci Lelon Czyta Dzieciom - pewien tajemniczy LELON, przy pomocy naszych wolontariuszy czyta naszym małym przyjaciołom bajki uczy wielu ważnych rzeczy.  Wszystko okraszone jest dobrą zabawą i ciekawymi zajęciami.

 

Klub Rodziców prowadzony jest przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków.

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Listopad 2017 r.

ZAJĘCIA STAŁE

Poniedziałki

Wtorki

Środy

Czwartki

Piątki

 

ZAJĘCIA DODATKOWE

18:00 - 19:30 Cel - podjąć pracę

To spotkania dla osób, które myślą o powrocie do pracy po okresie urlopu macierzyńskiego lub tacierzyńskiego, chcą zmienić pracę lub po prostu podjąć pracę po przerwie. Będzie to cykl 4 spotkań, podczas których omówione zostaną następujące zagadnienia:

Szkolenie poprowadzą Sylwia Barniak, Specjalista ds. Rekrutacji i kadr oraz Katarzyna Kobos-Łukomska Specjalista ds. Rekrutacji.

Wtorek 7 i 21 listopada

14:30 - 16:00 Mamy czas

Cykl spotkań, podczas których chcemy dać mamom możliwość porozmawiania o ważnych dla nich sprawach, podzielenia się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami, a także spędzenia chwili na relaksacji. Spotkania poprowadzi Ksenia Pomian-Rusinek, aktorka i wokalistka, dyplomowany artterapeuta, która od kilku lat prowadzi zajęcia na temat uwalniania emocji, radzenia sobie ze stresem oraz rozwoju komunikacji i prezentacji.

Poniedziałek 27 listopada

12:00 - 13:00 Karmiąca mama wraca do pracy

Powrót do pracy każdej matki wiąże się z trudnymi wyborami, w tym czasie często mamy zadają sobie pytania:

Powrót do pracy najczęściej powoduje zakończenie karmienia piersią, na spotkaniu będziemy mówić o tym, że nie musi tak być i jeżeli tylko mama i dziecko chcą ich mleczna droga może trwać nadal.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Szaraniec, mama Natalki i Szymonka. Doula w trakcie procesu certyfikacji w Stowarzyszeniu Doula w Polsce, Promotorka Karmienia Piersią. Wspiera kobiety w czasie ciąży, porodu i połogu. Jej marzenie to zostać położną, Uwielbia spotykać się z kobietami w ciąży, rozmawiać, pomagać, towarzyszyć im w trakcie porodu. Uważa, że to wielkie wyróżnienie móc brać udział w tak ważnych chwilach życia Kobiet.

 

Przestrzeń zabawy - to czas na luźne zabawy z dziećmi w naszej sali wyposażonej w zabawki i materiały edukacyjne, możliwość współpracy z animatorem, który podpowie w jakie zabawy można bawić się z dziećmi i jak twórczo spędzać wspólnie czas, a także okazja by poznać innych rodziców i opiekunów, wymienić się doświadczeniami i spędzić miło czas.

Spotkanie przy kawie - Wiemy jak trudno wyrwać się do kawiarni z maluchem u boku. Dlatego raz w tygodniu w naszym Klubie można właśnie “pójść do kawiarni” - a jednocześnie nie martwić się, co zrobić z dzieckiem. Rodzice i opiekunowie będą mogli sobie zamówić ulubioną kawę czy herbatę, zjeść coś pysznego i porozmawiać z innymi dorosłymi, a w tym czasie dzieci choć będą obok, będą miały do dyspozycji zabawki oraz towarzystwo innych maluchów. Na spotkanie przy kawie zapraszamy również osoby oczekujące potomstwa. Takie kawiarniane spotkania to okazja do poznania nowych znajomych i wymiany doświadczeń.

Gimnastyka dla mam - Każda mama, a szczególnie mama małego dziecka, potrzebuje od czasu do czasu wyjść z domu i zrobić coś dla siebie! Gimnastyka jest świetną do tego okazją. Zajęcia będzie prowadziła Dobrochna Oleszek, instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness, instruktor personalny, instruktor pilates, instruktor nordic walking. Prowadzi zajęcia fitness, trening wzmacniający: m.in.body shape, BPU (brzuch, pośladki, uda), stretching zajęcia taneczne-dance oraz step. Pilates stał się jej sposobem na życie i jest nieodłącznym elementem codziennego treningu. Ma również doświadczenie w prowadzeniu zajęć z grupami ryzyka - z osobami starszymi, kobietami w ciąży, a także osobami z dolegliwościami kręgosłupa. Jest organizatorem zajęć na świeżym powietrzu przez cały rok - nordic walking oraz zajęć w wodzie - aqua aerobic.

Angielski dla dzieci w wieku 2,5 - 3 lat - to zajęcia oparte na zabawie, nauce piosenek, aktywności ruchowej, których głównym celem jest zaznajomienie dzieci z językiem obcym. Wykorzystywane będą kolorowe karty, materiały dydaktyczne, płyty z piosenkami w języku angielskim. Zajęcia poprowadzi Anna Jop, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, posiadające 4-letnie doświadczenie w nauce języka angielskiego w prywatnym przedszkolu. Pani Ania mówi z pięknym brytyjskim akcentem, ponieważ 3 lata mieszkała i studiowała w Wielkiej Brytanii.

Rodzicem Być

Niestety nie ma studiów o kierunku "rodzicielstwo", a różni doradcy nie zawsze mają dobre pomysły. Choć półki w księgarniach uginają się od poradników dla rodziców, to jednak też trzeba się nagłowić, aby wybrać te właściwe i wartościowe. Nic jednak nie zastąpi rozmowy i wymiany doświadczeń, szczególnie z tymi, którzy już pewne etapy rodzicielstwa mają za sobą. Umiejętności komunikacji, rozwiązywania konfliktów, reagowania na trudne sytuacje - to kompetencje, których nie powstydziłby się niejeden przedstawiciel świata biznesu. Ich opanowanie niejednokrotnie przydaje się także w codziennych wyzwaniach rodzicielskich. Dlatego zapraszamy Was na spotkania, w czasie których będziemy rozmawiać o chwilach rodzicielskich wyzwań.

Nowe dziecko w rodzinie - to temat, który budzi wiele pytań i obaw. Jak przygotować siebie i starsze rodzeństwo na zmianę, która zbliża się wielkimi krokami? Na co zwrócić uwagę? Czego starać się unikać? Choć nie ma jedynej słusznej recepty na prawidłowe zachowania w takiej sytuacji, postaramy się przyglądnąć się tematowi i poszukać różnych strategii, które mogą pomóc. Porozmawiamy o wsparciu i o tym co oznacza popularne ostatnio hasło "potrzebna cała wioska".

Bunt dwulatka - czy popularny w obiegowej opinii przełom, połączony z radykalną zmianą zachowań u dzieci to mit czy jednak właściwe nazwanie problemu? Dlaczego nagle ze słodkiego malucha wychodzi potwór i jak go oswoić, nadal żyć pod jednym dachem i nie zwariować? Na czym polega poznawanie i badanie otoczenia i dlaczego tak trudno jest się dogadać właśnie na tym etapie życia?

Agresja i trudne emocje - temat rzeka, którego nie da się ogarnąć w ciągu godzinnego spotkania, ale zdecydowanie może się nad nim pochylić i na chwilę przystanąć. Kiedy pojawia się agresja? Dlaczego? I jak możemy pomóc sobie i dziecku? Co to są stresory i odporność psychiczna? Porozmawiamy naszych potrzebach i o przykładowych sytuacjach z życia wziętych, spróbujemy rozebrać je na części pierwsze, choć na pewno nie znajdziemy recepty na każdą kryzysową sytuację.

Spotkania poprowadzi Kinga Pukowska z Fundacji Polekont, z którą Klub Rodziców nawiązał współpracę. Kinga Pukowska od 2004 roku wspiera młodych rodziców na początku ich drogi w zakresie Rodzicielstwa Bliskości oraz Slow Parenting. Jest trenerem rozwoju osobistego i kompetencji miękkich, coachem i mediatorem. Działa również jako doula Stowarzyszenia Doula w Polsce, doradca chustowy oraz specjalistka w zakresie żywienia dzieci i dorosłych. Prywatnie żona i mama trójki dzieci w Edukacji Domowej, swoje doświadczenia opisuje na blogu Pozytywy Edukacji.

Warsztaty rodzinnego muzykowania (0 - 3 lat) - jest to program zajęć muzycznych dla całych rodzin z dziećmi prowadzony w języku angielskim w swobodnej, radosnej oraz sprzyjającej rozwojowi dziecka atmosferze. Każde spotkanie to wspólne muzykowanie, taniec, śpiewanie piosenek po angielsku oraz gra na instrumentach muzycznych w mieszanej grupie wiekowej. Zajęcia obejmują również instruowanie rodziców w zakresie umuzykalniania dzieci w warunkach domowych. Zajęcia poprowadzi Olena Prokhorets muzykolog, kulturoznawca, pianistka. Zajmuje się managementem i komunikacją muzyczną. Prowadzi również zajęcia muzyczne dla dzieci oraz zajęcia dla całych rodzin i współpracuje z Power of melody.

Warsztaty twórcze - dzieci mają bujną wyobraźnię i nieograniczone możliwości twórcze. Odpowiednio stymulowane rozwijają je jeszcze bardziej, a także nabywają różnych umiejętności niezbędnych w rozwoju dziecka. Zajęcia te będą rozwijały sprawność manualną, dadzą okazję do poznawania różnych struktur, faktur, barw, zapachów i smaków. Zajęcia poprowadzi Anna Jop, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, posiadająca kwalifikacje do prowadzenia terapii indywidualnej i rewalidacji. Zajęcia będą się odbywać w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci od 1,5 do 2 lat oraz od 2,5 do 3 lat.

Bajkoczytanie - kto z nas nie lubił, kiedy babcia lub dziadek czytali nam książki? Niektóre tak bardzo lubiliśmy, że do tej pory pamiętamy ich treść! Dlatego poprosiliśmy zaprzyjaźnionych seniorów z Centrum Aktywności Seniorów “Senior w Centrum”, aby odwiedzali nas w Klubie i czytali dzieciom bajki, wiersze i opowiadania.

Wszystkie zajęcia Klubu Rodziców są bezpłatne. Na wszystkie zajęcia oprócz Przestrzeni Zabawy, Bajkoczytania i Spotkania przy kawie obowiązują zapisy. Klub Rodziców dzieci do lat 3 jest skierowany do osób zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

 

tel. 12 265 65 53     

email: kontakt@dalekowiecej.pl

 

KONTAKT:

Stowarzyszenie Daleko Więcej

ul. Berka Joselewicza 28

www.dalekowiecej.pl

kontakt@dalekowiecej.pl

dolne t�o