Dla rodzin rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dziecięcy listopad w Nowohuckim Centrum Kultury

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dla dzieci w Nowohuckim Centrum Kultury:

Fot. NCK

5 listopada (wtorek), g. 10.30, Scena NCK

ZORRO - Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana – Będzin
Przenieśmy się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie dręczona przez okrutnego gubernatora ludność wypatruje bohatera. Wraz z Don Diego di Ahuilera zwanym El Zorro przeżyjmy najgorętszą przygodę sezonu! Popisy fechtunku, kostiumy i scenografia inspirowane meksykańską sztuką składają się na doskonały spektakl. Zamaskowany Zorro i przygoda ostra jak jego szpada.

czas trwania: 80 min. (z przerwą)

bilety - 25 zł

 

9 listopada (sobota), g. 12.00, sala kameralna 203

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Turystyki

WARSZTATY BĘBNIARSKIE "Bum Bum Ba Ba”

Podczas warsztatów będziemy mieli okazję: odkryć instrumenty z Ghany, Chile, Brazylii i Tybetu, spróbować rozpoznawać instrumenty po dźwiękach, poznać rytmy i pląsy z różnych części Afryki, nauczyć się słów w Suahili i w innych językach afrykańskich.

Podczas zajęć Wydziału Turystyki dzieci mają okazję poznać nowe kultury i nieznane miejsca. Prowadzący zajęcia podróżnicy nie tylko opowiadają o swoich wędrówkach, ale także aktywnie włączają dzieci do udziału – uczestnicy mogą przymierzyć regionalne stroje, zagrać na instrumentach, zobaczyć jak wyglądają tradycyjne pamiątki czy przedmioty codziennego użytku.

bilety – 30 zł

 

20 listopada (środa), g. 17.00, sala kameralna 203

NIEZWYKLI LUDZIE, SZLACHETNE CZYNY - KAZIMIERZ LESKI

Cykl pokazów filmowych w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Bohaterem tego fabularyzowanego dokumentu jest Kazimierz Leski, as polskiego wywiadu z okresu II wojny światowej. Przemierzał Europę w mundurze niemieckiego generała. Brał udział w spotkaniach i naradach z wysokimi dowódcami III Rzeszy. Wykradł plany ważnej części niemieckich umocnień nazywanych Wałem Atlantyckim. Dokumenty trafiły następnie do sojuszników, którzy przygotowywali się do inwazji w Europie Zachodniej. Uczestnik Powstania Warszawskiego. Po wojnie współpracował z podziemiem antykomunistycznym. Aresztowany przez Urzędu Bezpieczeństwa, został osądzony i skazany na wieloletnie więzienie. W 1957 roku zrehabilitowany. Był wielokrotnie odznaczany, a jego poświęcenie docenił izraelski instytut Yad Vashem, przyznając mu zaszczytny tytuł Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.

reżyseria: Małgorzata Brama

czas trwania filmu: 55 min

wstęp wolny

 

23 listopada (sobota), g. 16.00, Scena NCK

ZESPÓŁ GÓRALSKI MALI HAMERNICY

Koncert w 35 – rocznicę powstania Dziecięcego Zespołu Góralskiego „MALI HAMERNICY”. W programie koncertu  będzie recytacja motta Zespołu „Miyłuj Podholy”, Zabawy dzieci podhalańskich,  Byli  „MALI HAMERNICY”, Na naskom nucicke. 

Dziecięcy Zespół Góralski „MALI HAMERNICY” powstał w 1984 roku, działa w ramach Nowohuckiego Centrum Kultury, a jego członkami są dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat w różny sposób spowinowacone z rodami góralskimi. Zespół ma w swoim repertuarze wiele programów artystycznych prezentujących w autentycznej formie folklor Skalnego Podhala: „Nad potokiem”, „Mali kolędnicy”, „Pasenie gęsi”, „Zabawiacka”, „Majowe kwiotecki”, „Polak papieżem”, „Mała szopka”, „Na naskom nucicke”, „Jasełka góralskie”.

„MALI HAMERNICY” są wielokrotnym laureatem krajowych festiwali folklorystycznych organizowanych w Krakowie, Żywcu, Bukowinie Tatrzańskiej, Poroninie, Rabce, Stalowej Woli, Przemyślu.

bilety – 20 zł

 

27 listopada (środa), g. 11.00 i 19.00, Scena NCK

28 listopada (czwartek), g. 10.00, 17.00 i 19.00, Scena NCK

LEW KRÓL SAWANNY  - Krakowska Akademia Musicalu

Przedstawienie oparte o słynne piosenki z musicalu „Król Lew”, w autorskich, wielogłosowych aranżacjach wokalnych. W widowisku pierwszoplanową rolę grają efektowne układy choreograficzne autorstwa Natalii Soboń, współpracującej m.in. z krakowskim teatrem Variete. W trwającym 70 minut spektaklu bierze udział ponad 90 młodych wykonawców, uczniów Krakowskiej Akademii Musicalu. Spektakl realizowany jest przy użyciu profesjonalnego oświetlenia i nagłośnienia.

Kierownictwo muzyczne, aranżacje wokalne – Tadeusz Płatek

Występują: uczniowie Krakowskiej Akademii Musicalu

pokaż metkę
Osoba publikująca: Elżbieta Puszkarz
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2019-10-03
Data aktualizacji: 2019-11-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź