Dla rodzin rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowohuckie Centrum Kultury dla najmłodszych

3 marca (sobota), g. 11.00, sala 116, budynek A

SOBOTY DLA POLIGLOTY

KALIGRAMY – nauka słówek

Jaki jest najlepszy i najszybszy sposób nauki nowych słówek? KALIGRAMY!

To nie żart! To naprawdę działa! Stwórz własne kaligramy. Poznaj ciekawą metodę nauki nowych słówek. Spróbuj i przekonaj się.

Prowadzący: Klaudia Grudzień.

Wstęp wolny

crafty-easter_A3_-1.jpg

7 marca (środa), g. 17.00, sala kameralna 203

Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Turystyki

 „Chińskie wynalazki”

Na warsztatach dzieci będą mieć okazję:

  • Nauczyć się kilku zwrotów po chińsku i zaśpiewać chińską piosenkę Liang Zhi Lao Hu.
  • Zobaczyć, jak powstaje „makaron długiego życia” - 索面.
  • Dowiedzieć się, jakie popularne używane dzisiaj przez nas rzeczy wymyślili Chińczycy .
  • Spróbować operować oryginalnymi chińskimi pałeczkami.
  • Przymierzyć chińskie tradycyjne stroje, pooglądać kolorowe parasolki i wachlarze.
  • Czemu służył Mur Chiński? Jak robi się makaron? Jak powstał kompas?

bilety – 25 zł

10 marca (sobota), g. 11.00, sala 116, budynek A.

SOBOTY DLA POLIGLOTY

Wielkanocne Warsztaty Języka Angielskiego.

Hop, hop! Nadchodzi wiosna, a wraz z wiosną – Wielkanoc. Czas odświeżyć świat dookoła i stworzyć coś niezwykłego. Jeśli jesteście gotowi na Wielkanocne Warsztaty, na których stworzymy piękne ozdoby jednocześnie ucząc się angielskiego, to nie może Was zabraknąć!

Prowadzący: Anna Ośmak.

Wstęp wolny

15 marca (czwartek), g. 9.00, sala 3,4 (budynek C)

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii – V edycja

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy historycznej młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, obejmującej okres historii Polski na tle historii Europy i świata lat 1970-1990. „Historia tak, polityka nie” – to hasło, które od I edycji przyświeca realizacji Olimpiady – co wielokrotnie przypomina Danuta Kobzdej, prezes Fundacji Centrum Solidarności, organizatora konkursu. W IV edycji konkursu wzięło udział 530 szkół oraz ponad 3 tysiące uczniów klas drugich liceum i trzecich technikum z całego kraju.

15 marca (czwartek), g. 8.00, sala kameralna 203

„Litwa, Łotwa, Estonia czyli wakacje nad Bałtykiem bez tłumów”

Prowadzenie: Kasia Pustelny i Marek Szewczyk

Litwa, Łotwa i Estonia - trzy kraje które zachwyciły nas ogromnie. Kiedyś w składzie Związku Radzieckiego - dziś nowoczesne państwa w których prędzej odnajdziecie klimat skandynawski niż związki z ZSSR. Poza niewątpliwie pięknymi zabytkami i przyrodą, to też dobra alternatywa na zatłoczone do granic możliwości polskie kurorty w czasie wakacji. Na spotkaniu dowiesz się szczegółów jak tam dotrzeć i co warto zobaczyć na miejscu.

O nas:

Kasia Pustelny-Szewczyk – uzależniona od podróżowania. Z wykształcenia fizyk, a zawodowo prowadzi własny Butik z rękodziełem. Nie potrafi zasnąć spokojnie, jeśli nie ma kupionego biletu na kolejną podróż. Do historii przeszło hasło rzucone lata temu w pociągu, w drodze do Brukseli: „Marku, jedźmy gdzieś!”. Ulubiony moment podróży, to otwieranie drzwi domu po powrocie z drugiego końca świata, bo, jak sama często powtarza, jest mimo wszystko domatorką i podróżuje by się nieustająco utwierdzać w tym przekonaniu.

Marek Szewczyk – ojciec, mąż, podróżnik, kucharz, programista i przedsiębiorca… a z wykształcenia fizyk i astronom. W tej właśnie kolejności, bo jest przekonany, że to nie dyplomy, uczelnie i miejsca pracy definiują człowieka. Pytania o sens życia przestał zadawać gdy w czerwcu 2012 roku pojawiła się na świecie córka Malwina, kompletna odpowiedź na wszelkie pytania egzystencjalne. Ulubiony moment podróży, to chwila gdy samolot odrywa się od ziemi, gdzieś w tyle zostają troski dnia codziennego i zaczyna się prawdziwa przygoda.

Razem już ponad 12 lat, choć znają się od 18stu. Połączyły ich studia na Wydziale Fizyki UJ i wspólne pasje. Na początku podróżująca para, potem małżeństwo, a obecnie 3-osobowa rodzina. Od ponad 2009 roku opisują swoje podróże na blogu Kasai.eu, starając się inspirować wszystkich do poznawania świata i siebie poprzez podróżowanie oraz udowadniając sobie i innym, że z dzieckiem też się da wyruszyć w świat.

klub-podróżników-navigator---marzec---internet-i-tv.jpg

21 marca (środa), g. 10.00, Scena NCK

BRZYDKIE KACZĄTKO – Teatr Lalek Rabcio – Rabka-Zdrój

Sztuka napisana przez Igora Bojovica jest trawestacją baśni Hansa Christiana Andersena. Historię „Brzydkiego kaczątka” opowiada klaun, który doświadczył w dzieciństwie nietolerancji i odrzucenia z powodu swojego wyglądu. Dzięki poznaniu historii o kaczątku przekonał się jakie wartości w życiu są najważniejsze. To piękna opowieść o miłości, ale także o cierpieniu, stygmatyzacji, wytrwałości oraz pięknie ukrytym przede wszystkim w sercu. Tytułowy bohater wykluwa się z jaja w rodzinie kaczek, ale nie jest akceptowany przez matkę, ojca, braci i inne zwierzęta. Różni się od swojego rodzeństwa, jest inne. Bardzo cierpi z powodu swojego wyglądu i zrozpaczone musi opuścić rodzinę. Jednak historia kaczątka ma dobre zakończenie. Okazuje się, że jest ono łabędziem, pięknym ptakiem, który zostaje przyjęty do nowej łabędziej rodziny. Spektakl jest kombinacją żywego planu i teatru lalek.

czas trwania – 50 min. (bez przerwy)

bilety – 20 zł

24 marca (sobota), g. 16.00, 19.00, Scena NCK

PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE – Art Color Ballet/Wataha Drums/Strojone – spektakl muzyczny

Inspiracją do powstania scenariusza był Kalendarz Słowiański oraz symbolika przyrody zaklęta w czterech porach roku. Twórcy widowiska za pomocą różnorodnych form ekspresji twórczej – muzyki, rytmu, tańca, rdzennych pieśni i bodypaintingu wykreowali na wskroś współczesną, a jednak sięgającą głęboko do rdzennego ducha interpretację świata prasłowiańskiego, z bogactwem wierzeń i obrzędów, wyznaczonych rytmem przyrody.

choreografia, reżyseria i projekt plastyczny: Agnieszka Glińska

muzyka: Marek „Smok” Rajss

bilety – 65 zł/55 zł

25 marca (niedziela),  g. 17.00, Scena NCK

KAPELE SERC – charytatywny koncert dla chorych na stwardnienie rozsiane

Kapele Serc to ogólnopolska akcja zainicjowana przez Polską Sekcję Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF, która spotkała się z szerokim odzewem ze strony wielu zespołów. Koncerty dedykowane osobom chorym na stwardnienie rozsiane, na stałe wpisały się do kalendarza imprez organizowanych przez zespoły corocznie.

Także Nowohuckie Centrum Kultury po raz dziesiąty jest gospodarzem tego koncertu, promując swoją działalność otwartą na drugiego człowieka, dającą choćby częściową ulgę i chwilową radość ludziom chorym i potrzebującym wsparcia finansowego bądź duchowego, będącą wkładem na rzecz ich wsparcia psychicznego i umocnienia wiary w drugiego człowieka.
Podczas koncertu będzie organizowany kiermasz, podczas którego każdy będzie miał możliwość wsparcia finansowego poprzez zakup wystawionych do sprzedaży przedmiotów. Dochód z koncertu zostanie przekazany Polskiemu Towarzystwu Stwardnienia Rozsianego oddział w Krakowie.

W koncercie wezmą udział m.in.: Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta” , Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”  i Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak, które wspólnie te koncerty organizują od 10 lat.

bilety – 2 zł

27 marca (wtorek), g. 19.30, sala 209

Międzynarodowy Dzień Teatru 

TANGERE - spektakl na podstawie Tanga” Sławomira Mrożka w wykonaniu Teatru Ab Intra

Adaptacja tekstu i reżyseria Marlena Topolska

bilety - 20 zł

 

A JUŻ W KWIETNIU…

21 kwietnia (sobota), g. 14.00

NOWA HUTA MASTERS 2018

Po raz trzeci zapraszamy na imprezę z cyklu „Nowa Huta Masters”. Poprzednie edycje spotkały się z ciepłym przyjęciem, zarówno ze strony tancerzy, jak i publiczności, więc po raz kolejny stworzymy najlepsze warunki do zmagań tanecznych. Duża dawka emocji podczas NH Masters gwarantowana!

Konkurs będzie miał charakter bboy bitw solo, w których tancerze break dance zmierzą się ze sobą w kategoriach: kids (do 15 lat) i dorośli. Osoby zgłoszone do udziału zostaną rozlosowane w pary, następnie bezpośrednio po każdej bitwie skład sędziowski wyłoni zwycięzcę. Obowiązuje „system pucharowy” – przegrany odpada, wygrany przechodzi do następnego etapu.

bilet dla widzów: 15 zł
opłata startowa: dzieci - 10 zł , młodzież pow. 15 lat - 15 zł

23 kwietnia (poniedziałek), g. 10.00, Scena NCK

W DOLINIE MUMINKÓW - Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana

Przedstawienie przypomni znane wielu pokoleniom przygody mieszkańców niezwykłej doliny. Właśnie przyszedł czas przebudzenia się z zimowego snu. Tego dnia w domu Muminka zjawili się serdeczni przyjaciele rodziny, ale także goście, którzy – jak się okazuje – nie zawsze mają dobre zamiary. I pewnie to byłby zwykły dzień spędzony na zabawach przed domem, gdyby nie pewien tajemniczy kapelusz, który spadł z nieba … lub nie wiadomo skąd. Codzienne problemy Muminków są bardzo bliskie dzieciom i ich rodzicom. Prosto skonstruowany świat przedstawiony z wykorzystaniem wielu klasycznych technik teatru lalek, jest niezwykle łatwo przyswajalny przez najmłodsze dzieci. Zaletą widowiska są liczne piosenki oraz wielobarwna scenografia, wierna oryginalnym ilustracjom wydań książkowych i popularnemu serialowi animowanemu.

Tekst: Tove Jansson
Reżyseria: Stanisław Ochmański

Czas: 1 godzina i 20 minut (w tym przerwa)
Wiek:  dla dzieci od lat 4

bilety – 22 zł, 20 zł

pokaż metkę
Osoba publikująca: KAROLINA ŁYPACZEWSKA
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2018-02-22
Data aktualizacji: 2018-02-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź