Dla rodzin rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Śródmiejski Ośrodek Kultury zaprasza

4 I, godz. 17.00

Grupa Każdy otwarte warsztaty literackie prowadzenie: Aneta Kielan-Pietrzyk.

10 I, godz. 18.00

Pokaz slajdów z cyklu: „ Z plecakiem i aparatem fotograficznym: Sycylia”, autorstwa Kingi Gajewskiej.

Każda opowieść o Sycylii naznaczona jest mitem mafii. A gdyby tak (chociaż raz) powiedzieć prawdę i przestać reklamować Sycylię jako miejsce, w którym narodziła się najsłynniejsza grupa przestępcza? Sycylia. Autonomiczny region Włoch, dla jego mieszkańców to prawie odrębne państwo. Bo Sycylijczycy to nie Włosi, a Sycylia to nie Włochy. Sycylia to Sycylia. Punto e basta.

Ziemia mitów i tysiąca historii, pełna sprzeczności, różnorodna i niezwykle spójna. Ofiarująca swoim mieszkańcom najprawdziwsze skarby.

Architektoniczne piękno miesza się tu z brudem i zaniedbaniem. Sycylijska kuchnia jest fantastyczną mieszanką smaków. Tu słone jest słone, a słodkie... obrzydliwie słodkie. A mieszkańcy? Z początku nieufni, zaproszą pod swój dach, nakarmią najlepszymi a zarazem najprostszymi daniami, opowiedzą rodzinne historie, a na koniec dadzą ci klucze do domu i oddadzą swoje serce.

Zapraszam Was do poznania mojej Sycylii. Pobędziemy chwilę w Palermo, odwiedzimy Taorminę, Syrakuzy, Noto, Caltagironę i Gelę, a na koniec wylądujemy w Katanii i porzucamy się śnieżkami na Etnie (tak, tak, bo na wulkanie jest śnieg). Zjemy soczyste pomarańcze, stek z tuńczyka, arancino, caponatę, a to wszystko doprawimy niezwykłym cannolo z kandyzowaną skórką pomarańczową. A żeby dobrze wszystko strawić popijemy mocnym espresso.

Usłyszymy też trochę o samych mieszkańcach, bo przecież Sycylia nie istniałaby bez Sycylijczyków. Posłuchamy o ich gościnności, o tym jak się kłócą, jak się kochają, jak spędzają wolny czas i przekonamy się, że lepiej nie mieć Sycylijczyka za wroga.

Opowiadać będzie Kinga Gajewska - filolog i tłumacz języka włoskiego, miłośniczka Sycylii.

11 I , godz. 18.00

Koncert uczniów Szkoły Wokalno-Aktorskiej. Prowadzenie: Bogdan Kalarus, przy fortepianie: Anna Wrona.

11 I, godz. 18.00

Wernisaż wystawy Kokornakowy blues 2017 Lucjana Orzecha, Mini Galeria.

Lucjan Orzech – ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 1976 roku.  Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju, a także w Niemczech, Austrii, Francji, Szwajcarii i Kanadzie. Od 1978 roku pracuje na obecnym Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

12 I, godz. 17.00

Z cyklu Poprzez Kresy: Mereczowszczyzna – Kobryń - Brześć Litewski
Zdjęcia i komentarz: Piotr Korpanty.
W Kosowie Poleskim zachował się neogotycki pałac Pusłowskich z 1838 roku, a w pobliskim folwarku Mereczowszczyzna odtworzono dwór, w którym w 1746 r. urodził się Tadeusz Kościuszko. W Berezie Kartuskiej w XVIII w. wzniesiono obronny klasztor Kartuzów. W Łyskowie, na terenie cmentarza przykościelnego klasztoru Misjonarzy z XVIII w. odtworzony został grobowiec Franciszka Karpińskiego. W Prużanie zachował się w dobrym stanie pałacyk Szwykowskich z połowy XIX w. Na terenie kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Kobryniu odrestaurowany został cmentarz wojskowy z 1920 r. W okolicy Brześcia Litewskiego warto odwiedzić kilka interesujących miejscowości. W pałacu w Skokach urodził się i wychowywał Julian Ursyn Niemcewicz. W Wysokim Litewskim zachowały się pozostałości zamku Sapiehów, założenie pałacowe oraz kościół pw. Św. Trójcy z 1608 r. W kościele pw. Św. Trójcy w Wołczynie w 1938 r. spoczęły, przewiezione z Petersburga szczątki Stanisława Augusta Poniatowskiego. Ozdobą Kamieńca Litewskiego jest zbudowana w XIII w. okrągła wieża o wys. 30 m. W Czarnawczycach zachował się ufundowany w XVI w. przez Mikołaja Radziwiłła i „Sierotkę”, kościół pw. Św. Trójcy. Brześć Litewski to miasto położone przy ujściu Muchawca do Bugu, które wzmiankowane w XI w. W 1831 r. została tam zbudowana potężna twierdza, usytuowana na terenie pierwotnego miasta. W nowym XIX-wiecznym mieście, warto zwrócić uwagę na kościół parafialny z XVII-wiecznym obrazem Matki Boskiej Brzeskiej oraz na pomnik Adama Mickiewicza.

13 I,  godz. 20.00

Spektakl „Wienia”

Reżyseria i scenariusz : Aleksandra Skorupa (IV rok PWST)

Obsada: Łukasz Dąbrowski

Monodram stanowiący współczesne przepisanie poematu „Moskwa Pietuszki” Wieniedikta Jerofiejewa na realia dzisiejszej Polski.

To opowieść o trudzie tworzenia i trudzie życia, zanurzona w czasach równoległych. Zaciera granice między aktorem i widzem. Splata pierwiastki sacrum z pierwiastkami profanum, balansując na granicy. Życie codzienne miesza się z mistycyzmem, a teraźniejszość ze skrywaną przeszłością. Wienia zadaje pytania. Zabiera w podróż w głąb siebie, gdzie czasem dotyka nas organiczny brud, a czasami rodzi się wiosna. Urodzinowe One Man Show musi trwać. I trwa. A bohater czeka na zaproszonych gości, czeka na Was.

Bilety w cenie: 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy) do nabycia przed spektaklem lub pod adresem: teatrkontrabanda@gmail.com, tel: 668 409 415.

17 I, godz. 18.30

„Wieczór Trzech Króli" - koncert noworoczny Krakowskiej Szkoły Flamenco „Almoraima”.

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie otwarte z flamenco, tańcem indyjskim i orientalnym. Zaprezentujemy choreografie, które są opracowywane na zajęciach kursowych oraz te, które jako „Zespół Zabytkowy Almoraima” prezentujemy na festiwalach i innych wydarzeniach taneczno - kulturalnych. Wśród prezentowanych tańców znajdzie się PETENERA, SOLEA, ZORONGO GITANO, GUAJIRA, SEVILLANAS, TANGOS, ZAMBRA, ESPANOLETTA oraz taniec perski i indyjski.

Przygotowanie koncertu: Małgorzata Drzał (choreografia, śpiew, taniec); Grzegorz Guzik (gitara flamenco, cajon).

Małgorzata Drzał (Luna) - tancerka, wokalistka, nauczycielka flamenco i tańca orientalnego, dyplomowany choreograf tańców ludowych, założycielka Krakowskiej Szkoły Flamenco "Almoraima" oraz kilku zespołów tanecznych, m.in. "Tajo de Plata" oraz "Almoraima". Z flamenco związana jest od 1991 roku, czyli od początków flamenco w Polsce, z tańcem orientalnym od 2000. Zajmuje się również tańcami południowych Włoch oraz indyjskim kathakiem i tańcami historycznymi Hiszpanii. Oprócz flamenco prowadzi też kursy flamenco oriental i gry na kastanietach. W latach 2005 - 2009 była wykładowcą flamenco na podyplomowych studiach choreograficznych na Uniwersytecie Rzeszowskim. Występuje też jako solistka.

Grzegorz Guzik - gitarzysta flamenco, doktor matematyki, pracownik naukowy AGH (matematyka stosowana). Flamenco wykonuje od 1990 roku, uczestniczył w warsztatach gitarowych prowadzonych m.in. przez Leszka Potasińskiego i Juana Martina. Zajmował się też muzyką dawną (chorał gregoriański w Krakowie i Jarosławiu).Od wielu lat prowadzi lekcje gry na gitarze flamenco i cajonie. Na stałe współpracuje z Krakowską Szkołą Flamenco Almoraima, gdzie prowadzi lekcje palmas (klaskania), gitary flamenco, teorii flamenco i akompaniuje podczas zajęć i koncertów. Występuje też jako solista.

18 I, godz. 18.00

Spotkanie autorskie: Krystian Brodacki i jego najnowsza książka pt. „Sebastian Polonus. Mistrz z Abruzzo (Wyd. Klinika Języka)

Krystian Brodacki – publicysta, krytyk, fotograf, pianista, wokalista, konferansjer… Jego życie zawodowe biegnie dwutorowo: z jednej strony pasja muzyczna, głównie jazzowa, z drugiej zainteresowania społeczne, polityczne i kulturalne.

Najnowsza książka to opowieść o pochodzącym z Wyszogrodu polskim artyście Sebastianie Majewskim, który osiadł we włoskim regionie Abruzzo i tam zasłynął jako najlepszy malarz wielu dzieł sakralnych. Kariera „Polonusa” (tak się podpisywał) to przypadek bez precedensu! A rzecz działa się w  wieku XVII…

19 I, godz. 19.00

Krakowski Klub Podróżników zaprasza:
Sebastian Bielak: Puszcza Białowieska. Królestwo leśnego żubra. Autorska prelekcja multimedialna połączona z pokazem filmu

Białowieski Park Narodowy jest najstarszym parkiem narodowym w naszym kraju. Zamieszkuje go ponad 12 tys. różnych gatunków zwierząt, co stanowi jedną trzecią gatunków występujących w Polsce. Z powodu ogromnego bogactwa przyrody Puszcza Białowieska, jako jedyny obszar przyrodniczy Polski, została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wśród licznych atrakcji turystycznych Puszczy Białowieskiej należy wymienić Jezioro Siemianowskie, przejażdżkę leśną kolejką wąskotorową oraz możliwość spotkania w lesie dziko żyjących żubrów.

Film prezentuje krajobrazy, walory przyrodnicze oraz wybrane atrakcje turystyczne Puszczy Białowieskiej i okolic, natomiast prezentacja szczegółowo opisuje przyrodę Białowieskiego Parku Narodowego (florę, faunę i ekosystemy), krajobrazy polskiej części puszczy, infrastrukturę ułatwiającą turystom zwiedzanie parku, tradycyjną kuchnię Podlasia, styl życia i kulturę rdzennej ludności białoruskiej, architekturę sakralną oraz atrakcje turystyczne całego regionu. Bazując na własnym doświadczeniu autor udostępnia szczegółowe informacje potrzebne każdemu turyście do przyjemnego i bezpiecznego zwiedzania Puszczy Białowieskiej, dzieli się ze słuchaczami praktyczną wiedzą, opowiada ciekawostki, a także wspomina o przygodach, jakie spotkały go w trakcie wyprawy. 

20 I, godz. 18.00

Koncert i wernisaż wystawy Szóste piętro.

Koncert autorskiej poezji śpiewanej z improwizacją instrumentalną zespołu „IMPAST”. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną utwory z pierwszej płyty zespołu Pacierz na dobranoc oraz drugiej płyty Szóste piętro.

Zespół „IMPAST” powstał w listopadzie 2015 r. Powstanie zespołu zainicjowała wystawa malarstwa Światło w dialogu z chwilą, założycielki i liderki zespołu Aleksandry Kowalskiej, jednocześnie autorki tekstów i muzyki.

Członkowie zespołu: Aleksandra Kowalska, Artur Broncel, Joanna Ordon, Michalina Putek, Roman Kowalski, Arkadiusz Możdżeń

godz. 19.00, Galeria Lamelli.

Wernisaż wystawy malarstwa Aleksandry Kowalskiej Szóste piętro

Aleksandra Kowalska – uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek oraz grafikę artystyczną. W latach 1993–1998 studiowała na Wydziale Wychowania Artystycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. W 2014 roku ukończyła Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie, w Instytucie Sztuk Pięknych na kierunku malarstwa. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

20 I,  godz. 20.00

Koncert zespołu BOX ANIMA

Natalia Orkisz – wiolonczela, Tomasz Idziak – gitara, Wiktor Machowski - cajon

Box Anima czyli pudełkowa dusza lub też dusza w pudełku, a konkretniej w trzech różnych pudłach rezonansowych.

To trio muzyczne z Krakowa w skład którego wchodzą: Natalia Orkisz, Tomek Idziak i Wiktor Machowski. Wiolonczela, gitara i cajon w połączeniu z dwoma głosami o odmiennej ekspresji oraz różnorodne doświadczenia muzyczne członków zespołu wpływają na szeroką skalę brzmień i inspiracji, które można usłyszeć w ich muzyce. Choć współpracują ze sobą stosunkowo niedługo, są obecni na krakowskiej od lat. Niedawno zdobyli I nagrodę na Festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie. Natalia i Wiktor poznali się jeszcze w zespole duch, z którym w niecałe 4 lata zagrali ponad 200 koncertów w całej Polsce i nagrali dwie płyty. Tamta bardzo udana współpraca skłoniła ich do kontynuacji muzycznych poszukiwań w ramach nowego projektu. Tomka można było wcześniej usłyszeć w zespole krakowskim Ledwood.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem.

21 I, godz. 17.00

Wieczór kolęd w wykonaniu Chóru „Hejnał”, pod dyrekcją Moniki Waligóry, z akompaniamentem Krystyny Stali

23 I,  godz. 18.00

Pamiętnik znaleziony pod poduszką - promocja książki autorstwa Pawła Kuzory.

Prowadząca: Aneta Kielan - Pietrzyk

Możliwość nabycia książki i płyty „To to” - Mateusza Hrynkiewicza do tekstów Pawła Kuzory, której fragmenty ubarwią wieczór. Bezpłatne egzemplarze broszury poetyckiej „Taniec na niebie”.

24 I, godz. 18.00

Filmowy Klub Historyczny.
Instytut Pamięci Narodowej oraz Śródmiejski Ośrodek Kultury zapraszają na projekcję dwóch filmów dokumentalnych pt.: ZBRODNIA WPISANA W SYSTEM  oraz  WRÓG LUDU.

25 I, godz. 19.00

Koncert karnawałowy

Koncert karnawałowy uczniów Studia Piosenki „Farafka”, podczas którego nie zabraknie muzycznych i kabaretowych rozmaitości – od Przybory do Webbera.

Bilety w cenie: 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) do nabycia w przedsprzedaży i bezpośrednio przed koncertem. Informacja i rezerwacja tel.: 602 424 676

26 I, godz. 18.00

Nagroda „Krakowska Książka Miesiąca”
Elżbieta Orman: Najmniej jestem tam gdzie jestem…Listy Zofii z Vorzimmerów Breustedt (1896-1942) do córki Marysi w Szwajcarii (1939-1942). Spotkanie poprowadzi Karolina Grodziska
Elżbieta Orman, historyk, redaktor Polskiego Słownika Biograficznego w Instytucie  Historii PAN w Krakowie. Edycja Listów Zofii z Vorzimmerów Breustedt (1896-1942) do córki Marysi w Szwajcarii (1939-1942) jest kolejnym ważnym opracowaniem jej autorstwa. Poprzedzający Listy… wstęp przekracza ramy edytorskiego „przewodnika”, stając się wnikliwym i odkrywczym – z poziomu mikrohistorii – studium do dziejów polskiej inteligencji.

27 I,  godz. 19.00

Spektakl „Wienia”

Reżyseria i scenariusz : Aleksandra Skorupa (IV rok PWST)

Obsada:  Łukasz Dąbrowski

Monodram stanowiący współczesne przepisanie poematu „Moskwa Pietuszki” Wieniedikta Jerofiejewa na realia dzisiejszej Polski.

To opowieść o trudzie tworzenia i trudzie życia, zanurzona w czasach równoległych. Zaciera granice między aktorem i widzem. Splata pierwiastki sacrum z pierwiastkami profanum, balansując na granicy. Życie codzienne miesza się z mistycyzmem, a teraźniejszość ze skrywaną przeszłością. Wienia zadaje pytania. Zabiera w podróż w głąb siebie, gdzie czasem dotyka nas organiczny brud, a czasami rodzi się wiosna. Urodzinowe One Man Show musi trwać. I trwa. A bohater czeka na zaproszonych gości, czeka na Was.

Bilety w cenie: 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy) do nabycia przed spektaklem lub pod adresem: teatrkontrabanda@gmail.com, tel: 668 409 415.

30 I, godz. 18.00

Wieczór autorski Krzysztofa Lisowskiego „Zamróz”.

„kiedy czytałem korektę tego zbiorku, uprzytomniłem sobie, że mój debiut – tom PRÓBA OBYWATELSTWA – poświęciłem pamięci niedawno zmarłego Ojca, a teraz znów, po czterdziestu latach, wracam do trenów, szukam w słowach pocieszenia po stracie.”

Krzysztof Lisowski (ur. w 1954 r. w Krakowie), poeta, eseista, redaktor, felietonista. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i PEN Clubu. Wykładał w szkole „creative writing” Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od debiutu w 1975 r. opublikował blisko 30  książek. Ostatnio wydał m. in.: tom wierszy Wiersze i między wierszami (2009), Poematy i wiersze do czytania na głos (2013) oraz zbiory esejów podróżnych i prozy – Greckie lustro (2011), Czarny  notes (2012). W 2014 r. ukazał się wybór jego wierszy po czesku w tłum. Vaclava Buriana Nicoto, zmiz. W 2014 r. za Poematy i wiersze… otrzymał Nagrodę Poetycką im. Bednarczyków.

31 I, godz. 19.00

Śródmiejski Ośrodek Kultury

Koncert  zespołu Natyalaya  „Tańcząc miłość”.  

W składzie: zespół Natyalaya (Anita Singh, Jagoda Flaga, Agnieszka Wójcik) oraz Debasree Bandopadhyay.

Grupa Natyalaya została założona w 2008 roku przy Krakowskim Warsztacie Jogi przez Ewę Wardzałę. Obecnie działa w Krakowie w Śródmiejskim Ośrodku Kultury oraz w Domu Kultury Podgórze. Natya w sanskrycie znaczy taniec, Laya – oddanie, poświęcenie, a także rytm, melodia i dźwięk. Natyalaya zajmuje się klasycznym tańcem indyjskim – głównie bharatanatyam, ale również kathak i odissi – oraz tańcem bollywoodzkim, eksperymentując także z innymi technikami, takimi jak kalaripayattu czy flamenco. Więcej informacji i aktualne wiadomości na temat występów i kursów na profilu zespołu Natyalaya na Facebooku oraz na www.natyalaya.pl

 

Klub „Strych”

ul. Masarska 14, 31-539 Kraków

tel.12 421 89 92

KLUB INTERNETOWY „STRYCH”

czynny:

  • poniedziałek – czwartek 15.00 – 21.00
  • piątek  14.00 – 20.00

1 godzina – 2 zł;      

2 godziny – 4 zł; ( 3 - cia godz. GRATIS )

KOŁO GIER STRATEGICZNYCH

rozgrywanie bitew, kampanii i specjalnych scenariuszy klubowych do X - Wing, Malifaux, Mordheim, Infinity, Warhammer Fantasy Battle itp., dysponujemy stołami do gry, szerokim asortymentem makiet i akcesoriami modelarskimi

spotkania: środa godz.17.00 – 21.30

KOŁO GIER PLANSZOWYCH       

rozgrywki we współczesne gry planszowe: negocjacyjne, familijne, ekonomiczne, strategiczne, historyczne

spotkania: poniedziałek godz. 17.00 – 21.30, piątek godz.17.00 – 21.00

KOŁO SPOŁECZNEJ INTEGRACJI

zajęcia o charakterze integracyjnym dla osób niepełnosprawnych, warsztaty kulinarne, artystyczno-plastyczne i edukacyjne, spotkania prowadzą wolontariusze pedagodzy i psycholodzy z przygotowaniem z zakresu terapii pedagogicznej

spotkania: wtorek godz.15.00 – 21.00

KOŁO TESTOWANIA GIER PLANSZOWYCH

testowanie autorskich systemów gier planszowych

spotkania: poniedziałek godz. 17.30 – 21.30

KOŁO GIER KARCIANYCH

rozgrywki, turnieje, ligi w grę karcianą „Warhammer 40.000: Podbój”

spotkania: czwartek godz. 16.30 – 21.30

IMPREZY:

30 – 31 I  

Ferie’2017 –  turnieje gier planszowych i komputerowych dla dzieci i młodzieży

 

Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”

ul. Szczepańska 1

31-011 Kraków

tel. 512 455 260

e-mail: grpotoczek@lamelli.com.pl

 

5 I, godz.18.00

Spotkanie Zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

9 I, godz.19.00

Koncert świąteczny.

cz. I – kolędy

cz. II- muzyka karnawałowa

Monika Makowska – skrzypce, Sławomir Cierpik – fortepian, Izabela Drobotowicz-Orkisz – prowadzenie.            

10 I, godz.18.00

Krakowski Oddział Związku Literatów Polskich  i Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” zapraszają na wieczór wspomnień  o Tadeuszu Śliwiaku.

11 I, godz. 18.00

Spotkanie noworoczne KO Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

12 I ,godz.18.00

WYDAWNICTWO SIGNO i Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” zapraszają na biesiadę poetycką pt. „…na ten Nowy Rok!”

w programie: recytacja poezji: Renata Batko, Katarzyna Bułat, Marzena Dąbrowa-Szatko, Emilia Frankowska, Małgorzata Hrycaj, Adriana Jarosz, Wiesław Jarosz, Krystyna Jezierska, Małgorzata Kulisiewicz, Paweł Kuzora, Joanna Krzyżańska, Leszek Lisiecki, Daniel Lizoń, Agata Litwin, Robert Marcinkowski, Joachim Neander, Małgorzata Pfisterer, Anna Pituch-Noworolska, Joanna Rzodkiewicz, Eliza Segiet, Joanna Słodyczka, Grzegorz Skórka;  wiersze Jerzego Tawłowicza i Kazimierza Nowaka odczytają Przyjaciele;  liryki, fraszki, satyry i „godki” gwarą odczytają zaproszeni Goście; oprawa muzyczna: Barbara Leśniak i Jej Goście; prowadzenie – Magdalena Węgrzynowicz-Plichta

14 I, godz. 18.00

Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” zaprasza na promocję debiutanckiego tomu wierszy Jakuba Domoradzkiego  „Wiersze, których nie lubi mój tata”

Wybrane wiersze przeczyta: Tomasz Ryczkowski.

Wyd. MaMiko 2016

16 I, godz.18.00

Konfraternia Poetów i Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką zapraszają na XXX Wigilię Słowa

„Ile dziecka w poecie”.

Udział wezmą poeci z Krakowa, Opolszczyzny i Lublina. Prezentacja poezji: Bronisław Cieślak

Intermedia muzyczne: Justyna Danczowska – skrzypce, Mariusz Put – skrzypce, Prowadzenie: Jacek Lubart Krzysica.

17 I, godz.18.00

WYDAWNICTWO SIGNO i Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” zapraszają na promocję najnowszej książki Elizy Segiet pt. „Tandem”.

w programie: preformatywne czytanie farsy w obsadzie:  Matka, Ojciec, Hiruś, Miruś, Helena, Adela; prezentacja piosenek do słów Elizy Segiet, kompozycja i wykonanie (wokal, fortepian) Barbara Leśniak i Jej Goście; słowo krytyczne i prowadzenie – Magdalena Węgrzynowicz-Plichta

18 I, godz.16.00 – 20.00

„Świat mediów”

SDP i Dziennikarskie Koło Naukowe UP JPII zapraszają na spotkanie z cyklu

„Kawiarenka Nowych Mediów”.

19 I, godz.18.00

Promocja książki Witolda Gadowskiego „Krew nie woda”.

Prowadzenie: Bogdan Zalewski przy współudziale Łukasza Lendy- ilustratora książki.

21 I, godz. 18.00

Bal Lwowski Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Płd.- Wsch.( impr. zamknięta)

23 I, godz.18.00

Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką zaprasza na promocję najnowszej książki Adama Ziemianina „Okrawki. Opowieść o Isi, Wojtku Bellonie i tamtym Krakowie”.

Słowo krytyczne i prowadzenie : prof. Bolesław Faron

Wydawnictwo Edukacyjne Kraków 2017.

24 I, godz.18.00

Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” i Księgarnia Akademicka zapraszają na promocję tomu poetyckiego Leszka Izmaiłowa „ Ślady na piasku”.

Prowadzenie: dr Bronisław Maj

25 I, godz.18.00

Krakowska Witryna Fotograficzna. Prezentacja zdjęć i komentarz: Marek Lasyk

Prowadzenie: red. Andrzej Stawiarski

26 I, godz.16.30

Spotkanie sprawozdawcze Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.

27 I, godz.19.00

Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” zaprasza na krakowską promocję książki Grażyny Wojcieszko „Zaklinanie”

Gość specjalny: Maja Koman z ukulele. Prowadzenie: dr hab. Marlena Pecyna

Grażyna Wojcieszko - autorka pięciu tomów poetyckich; absolwentka Studium Literacko-Artystycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracowała naukowo w École Centrale de Paris oraz University of California, Berkeley. Drze pióra w krakowskiej grupie literackiej „Piórnice”.

Należy do najczęściej tłumaczonych współczesnych poetek polskich.

Maja Koman - kompozytorka, wokalistka autorka tekstów i klipów. Gra przede wszystkim na ukulele którego brzmienie podbija serca ludzi w całej Polsce. Pierwsza płyta pt.: "POURQUOI PAS'' została nominowana do Fryderyka 2015 w kategorii Fonograficzny debiut roku. W październiku tego roku wydała drugą płytę p.t.  „Na supełek”. Urzeka paradoksalnym połączeniem - dzikiego temperamentu i delikatnego wokalu. 

31 I, godz.17.00

Plany, dyskusje - spotkanie organizacyjne grupy podróżników z Eko – Tourist.

 

Klub Muzyki Współczesnej „Malwa”

ul. Dobrego Pasterza 6, 31-416 Kraków

tel. 12 411 61 16,  e-mail: klubmw@poczta.oet.pl

Klub czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 - 21.00

7 I, godz. 17.00

Wernisaż wystawy ikon Zofii i Andrzeja Tylków.

14 I, godz. 10.00

Audycja Muzyczna uczniów Szkół Muzycznych Krakowa.

15 I.  godz. 17.00

Chór Męski Środowiska Akademickiego AGRICOLA  pod dyr. Joanny Gutowskiej-Kuźmicz.

26 I,  godz. 18.00

Muzykolandia  - dla dzieci.

Prowadzenie: Katarzyna Słota – Marciniec.

Wstęp wolny.

27  I,  godz. 18.00

Koło Zdrowia.

Wstęp wolny.

4, 11, 18, 25  I,  godz. 18.45

Zajęcia z Qigong-u

 

KLUB „KAZIMIERZ”

ul. Krakowska 13, 31-062 Kraków, tel. 12 421 57 86

e-mail: klub.kazimierz@op.pl

3 - 28 I , godz.14.00 - 19.00

„Malarstwo i muzyka” - wystawa prac Agnieszki Staak.

Choć młoda, to już profesjonalnie przygotowana do wykorzystywania własnego talentu w malarskim świecie. Jest dopiero studentką II roku Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a jej obrazy już robią wrażenie.

12, 19, 26 I,  godz. 19.00

Warsztaty Teatralne Piwnicy Artystycznej „Powidok” - prowadzenie  Anna Dzierża.

Na małej  scenie Klubu Kazimierz udanie działa młody teatr. Są spektakle, są próby, są profesjonalni nauczyciele.  W ramach cotygodniowych warsztatów młodzi ludzie szykują premiery pod okiem dyplomowanych artystów. Zapraszamy wszystkich myślących o aktorskiej karierze na ich spotkania.

17 I, godz.18.00

Turniej Krakowskiego Klubu Szaradzistów „Agora” - prowadzenie dr Marek Kawałek..

18 I, godz.18.00

„Kobieta zmienna jest” wernisaż malarstwa Agnieszki Wierny.

Ukończyła filologię polską na UJ, niemniej to niejedyne jej artystyczne aspiracje. Współpracuje z teatrami „Powidok” i 52Hz, jako scenografka i aktorka. Jej dodatkowa pasją jest malarstwo w akrylu. Najczęściej w swoich pracach ujawnia, że kobieta zmienną jednak jest.

19 I, godz. 11.00

„Czwartek z seniorem” – spotkanie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Kazimierz” – prowadzenie  Danuta Dawidowicz - Marona

19 I , godz. 14.00

„Czytaj z Kazimierzem” - prowadzenie  Marian Żak.

Zajęcia stałe:

Próby Chóru „Hejnał”: wtorki, piątki – godz.16.30 – 18.00

Klub brydżowy, szachowy: wtorek – piątek, godz. 14.00 – 19.00

Klub Szaradzistów „Agora” – wtorek, godz. 18.00

 

Ośrodek Dokumentacji i Inicjatyw Artystycznych

„Piwnica pod Baranami”

ul. Św. Tomasza 26,

tel. 12 421 25 00

e-mail: micek@poczta.neostrada.pl

6  I , godz. 20.00 

Kolędy i pastorałki „piwniczne”.

Po sukcesach w kraju i za granicą Artyści Piwnicy Pod Baranami wprowadzą Państwa w klimat bogatych galicyjskich wieczorów świątecznych.

7,  14, 21, 28  I, godz. 21.00

Kabaret „Piwnica pod Baranami”.

27 I, godz. 19.00 

Z cyklu: „Życzliwa Piwnica..." - Na skrzydłach nut - wieczór z piosenką. Zespół MUS - Trio z Leszna z wokalistką Sarą Kicińską. Skład zespołu: gitara elektryczna i kompozycje - Przemysław Maćkowiak, piano - Iuri Gaspar, perkusja - Hubert Samelczak, wokal - Sara Kicińska, teksty - Sabina Klak.

 

Integracyjnego Klubu Kultury Olsza

ul. Stanisława ze Skalbmierza 7

31-436 Kraków
tel. 12 446 73 18
e-mail: klub.olsza@lamelli.com.pl

Zajęcia świetlicowe (gry, zabawy, odrabianie lekcji):

poniedziałek – piątek:  godz. 12.00 – 15.00

Spotkania seniorów: 

poniedziałek, środa:  godz. 14.00 – 16.00, wtorek, czwartek – godz. 16.00 – 18.00

Zajęcia teatralne działań twórczych dla dzieci  (taniec, muzyka, plastyka, teatr)

poniedziałek: godz. 16.30 – 17.30

Zajęcia teatralne dla dorosłych

poniedziałek  godz. 18.00-19.00

Klub Malucha dla dzieci do 4 roku życia

wtorek godz. 16.30-17.30

Zajęcia teatralne dla młodzieży

wtorek godz. 18.00 – 19.00

Nauka gry na gitarze dla dzieci i młodzieży

środa godz. 15.30 – 17.45

Mini Disco dla dzieci

środa godz. 17.30 – 18.30

Warsztaty kreatywnej plastyki dla dzieci

czwartek godz. 16.30 – 17.30

Warsztaty kreatywnej plastyki dla dorosłych

czwartek godz. 18.00 – 19.00

Zajęcia ruchowe dla młodzieży i dorosłych 

piątek godz. 16.00 – 16.55

Planszówkomaniacy – spotkania dla miłośników planszówek

piątek godz. 16.00 – 17.30

Warsztaty kreatywnej plastyki dla młodzieży

piątek godz. 18.00 – 19.00

 

Ferie  - KREATYWNIE I SPORTOWO BAW SIĘ Z IKO ODLOTOWO dla dzieci ze szkół podstawowych

I turnus od 30 stycznia do 3 lutego  (od 9.00 do 14.00)

II turnus od 6 lutego do 10 lutego (od 9.00 do 14.00)

Cena jednego turnusu 100 zł

Zapisy do 6 stycznia 2017 (tel.: 12 446 73 18; e-mail: klub.olsza@lamelli.com.pl)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2017-01-03
Data aktualizacji: 2017-01-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź