Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowski Festiwal Filmowy

Miejsce świadczenia ulgi:
ul. Pychowicka 7 , 30-364 Kraków
Telefon: +48 601 768 887
WWW

https://www.krakowfilmfestival.pl/

Opis:

Krakowska Fundacja Filmowa  dla posiadaczy ważnej Krakowskiej Karty Rodzinnej, po jej okazaniu oferuje:

rabat w wysokości 50% na zakup karnetu na Krakowski Festiwal Filmowy.

Karnet upoważnia do udziału we wszystkich seansach i wydarzeniach online odbywających się w dniach:

30 maja ­- 6 czerwca 2021 r.,

29 maja -5 czerwca 2022 r.,

28 maja – 4 czerwca 2023 r.,

26 maja – 2 czerwca 2024 r.,

25 maja – 1 czerwca 2025 r.

i w kolejnych edycjach Krakowskiego Festiwalu Filmowego, których terminy zostaną ustalone w okresie późniejszym.

 

W roku 2021, w  dniach 30 maja -6 czerwca posiadacze karnetów Krakowskiej Fundacji Filmowej z dopłatą kinową (20 zł) mają możliwość udziału we wszystkich seansach kinowych (za wyjątkiem ceremonii zakończenia festiwalu).

Lista kin, w których będą odbywały się pokazy Krakowskiego Festiwalu Filmowego:

kino Agrafka,

kino Kijów,

kino Mikro,

Małopolski Ogród Sztuki,

kino pod Baranami.

Odbiorcy: dzieci, uczniowie, studenci, dorośli posiadający Krakowską Kartę Rodzinną
Oferta: dla osób legitymujących się KKR
Krakowski Festiwal Filmowy (7).jpg
Krakowski Festiwal Filmowy
Krakowski Festiwal Filmowy (10).jpg
Krakowski Festiwal Filmowy
Krakowski Festiwal Filmowy.jpg
Krakowski Festiwal Filmowy
Krakowski Festiwal Filmowy (7).jpg
Krakowski Festiwal Filmowy (10).jpg
Krakowski Festiwal Filmowy.jpg

Dane podmiotu świadczącego ulgę

Nazwa: Krakowski Festiwal Filmowy
Adres siedziby: ul. Pychowicka 7 , 30-364 Kraków
Telefon: +48 601 768 887
WWW

https://www.krakowfilmfestival.pl/

Logo: Krakowski Festiwal Filmowy
Opis:

Krakowski Festiwal Filmowy jest jednym z najważniejszych wydarzeń na świecie, prezentujących filmy dokumentalne i krótkometrażowe. Festiwal, jako jedyny w Polsce i jeden z nielicznych na świecie jest na ekskluzywnej liście Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS) wydarzeń kwalifikujących do Oscara® w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach. Ponadto, Festiwal posiada akredytację FIAPF (Fédération Internationale des Associations de Producteurs de Films / pol. : Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Producentów Filmowych) oraz jest członkiem EDN (European Documentary Network) oraz DAE (Documentary Association Europe) - organizacji skupiających profesjonalistów związanych z filmem dokumentalnym, Short Film Conference - międzynarodowego stowarzyszenia branży krótkometrażowej oraz EFA Short Film Network. W ramach międzynarodowych sieci Festiwal współpracuje także z wieloma prestiżowymi festiwalami z całego świata.

Historia Krakowskiego Festiwalu Filmowego sięga roku 1961, kiedy to jeszcze jako Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych prezentował dokonania rodzimej kinematografii. Trzy lata później do festiwalu polskiego dołączony został festiwal międzynarodowy i z imprezy ogólnopolskiej stał się wydarzeniem o międzynarodowej randze. W 1998 po raz pierwszy przyznana została nagroda za całokształt twórczości w dziedzinie filmu dokumentalnego i animowanego, zwana Nagrodą Smok Smoków. W 2001 roku zmianie uległa sama nazwa festiwalu i od tamtej pory funkcjonuje już jako Krakowski Festiwal Filmowy, którego kolejne edycje odbywają się na przełomie maja i czerwca.

To w Krakowie rozpoczynali swoją karierę znakomici polscy dokumentaliści: Krzysztof Kieślowski, Wojciech Wiszniewski, Andrzej Fidyk i Marcel Łoziński. To tutaj dali się poznać świetni twórcy rodzimej animacji: Ryszard Czekała, Jerzy Kucia, Julian Antoniszczak, Piotr Dumała i laureat Oscara za film „Tango” Zbigniew Rybczyński. W konkursach międzynarodowych brało udział i zdobywało laury także wielu twórców, których nazwiska znane są powszechnie w świecie filmu fabularnego: Pier Paolo Pasolini, Werner Herzog, Zoltan Huszarik, Claude Lelouch, Patrice Leconte, Mike Leigh, a także laureat Oscara – Jan Svěrák.

Krakowski Festiwal Filmowy to galeria intrygujących tematów i oryginalnych trendów filmowych, miejsce fascynujących debiutów i wieńczących kariery nagród za całokształt. To kina otwarte dla poszukujących widzów oraz forum dyskusji o świecie i sztuce.