Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

NCK zaprasza na październikowe wydarzenia

  • 8 października (poniedziałek), g. 18.15, sala kameralna 203

Klub przyjaciół psychologii

„Jak się wyzwolić z toksycznych związków” wykład Magdaleny Sękowskiej – psychologa i psychoterapeuty

bilety: 2 zł

  • 10  października (środa), g. 11.00, sala 203

KLUB SUPER MAMA

Wpływ muzyki na rozwój dziecka, metoda umuzykalniania prof. E. E. Gordona

Kiedy należy rozpocząć przygodę naszego z dziecka z muzyką? Czy jak już będzie na tyle duże, żeby utrzymać instrument w ręce? Czy wtedy kiedy już dorośnie do szkoły muzycznej? A może już w brzuchu mamy? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas spotkania. na temat o teorii uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona.

Prowadzenie: Maria Broniewska - absolwentka Szkoły Muzycznej II Stopnia oraz Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej IGNATIANUM w Krakowie. Ukończyła Kurs Gordonowski pt.: „Improwizuję czyli audiuję dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka do lat 6”. Członek Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona.

bilety: 1 zł

  • 10 października (środa), g.19.00, sala kameralna 203  

Najpiękniejsze Piosenki - Georges Brassens

Wystąpią:
Justyna Bacz - śpiew, gitara

Karol Podkul - akordeon

Zaprasza - Basia Stępniak-Wilk

bilet – 20/15 zł

  • 11 października(czwartek), g. 18.00, Biała, Czarna, Szara, Złoto Galeria Centrum 

MŁODA AKADEMIA z okazji jubileuszu 200-lecia ASP

wernisaż  wystawy

Czas trwania wystawy: 6-30 października br. 

wstęp wolny

  • 12 października (piątek), g.10.00, Scena NCK

AKADEMIA PANA KLEKSA - spektakl Teatru Maska z Rzeszowa

Spektakl familijny, opowiadający o niezwykłej szkole Ambrożego Kleksa, w której nauka jest przyjemnością i niesamowitą przygodą. Kolorowy i roztańczony musical będzie niezapomnianą podróżą do świata wyobraźni...

Akademia pana Kleksa to magiczna szkoła dla chłopców, znajdująca się na końcu ulicy Czekoladowej. Już z daleka widać jej ogromny, trzypiętrowy budynek z czerwonej cegły. Szkoła położona jest w ogromnym parku, w którym ukryto przejścia do wszystkich znanych baśni. Odwiedzenie świata wymyślonego przez braci Grimm czy Andersena jest tam tak samo proste i zwyczajne, jak pójście po bułki do sklepu po drugiej stronie ulicy. Jest tylko jedna trudność – aby znaleźć się w Akademii trzeba być chłopcem, którego imię zaczyna się na A… 

reżyseria: Jerzy Jan Połoński

czas trwania: 75 min

bilety: 22/20 zł

  • 13 października (sobota), g. 10.30, sala 006

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy

Wspomnienia z wakacji

Wakacje już dawno za nami. Teraz mamy nowe wyzwania i obowiązki. My jednak postanowiliśmy wrócić do tych najmilszych wspomnień i opisać je w sposób chemiczny i fizyczny.

Zostań już dziś młodym naukowcem!

Na zajęciach Wydziału Przyrodniczego obalimy wiele mitów. Pokażemy ciekawostki z świata przyrody, chemii i fizyki. Na każdych zajęciach wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad ciekawymi doświadczeniami i eksperymentami.

bilety: 25 zł

  • 13 października (sobota), g.18.00, Scena NCK

ŚMIERTELNA PUŁAPKA - komedia kryminalna

„ŚMIERTELNA PUŁAPKA czyli sztuka dla której można zabić” to komedia kryminalna Iry Levina, autora znanych powieści i scenariuszy m.in. „Dziecko Rosemary", „Żony ze Stepford", „Sliver".  To inteligentnie i zabawnie opisana historia misternie zaplanowanego morderstwa. 

Sidney Bruhl, popularny autor Broadwayowskich thrillerów, pozornie wiedzie szczęśliwe i spokojne życie w swoim domu z Connecticut. W rzeczywistości cierpi na brak weny, copowoduje frustrację i coraz poważniejsze problemy finansowe.  Szansę na ich rozwiązanie dostrzega w chwili, gdy jego student przysyła mu tekst swojej pierwszej sztuki kryminalnej z prośbą o opinię. Sidney obmyśla plan, który ma zapewnić mu fortunę i wieczną sławę. Nie wszystko idzie jednak po jego myśli …

Obsada: Krzysztof Tyniec, Ewa Telega, Magdalena Zawadzka, Wiktor Zborowski/Andrzej Strzelecki, Aleksander Milicević. 

Reżyseria - Andrzej Strzelecki, Scenografia - Tatiana Kołodziejska

Bilet – 100 zł

  • 14 października (niedziela), g.18.00, Scena NCK

MICHAŁ BAJOR - Od Kofty... do Korcza

Na repertuar koncertu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty - te o które proszą fani i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Na nowo zaaranżowane, przefiltrowane przez jego dzisiejszą wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Michała Bajora. Usłyszymy m.in. „Ogrzej mnie”, „Monsieur Renoir”, „Nasza niebezpieczna miłość”, „Femme fatale”.

Bilet - 90 zł

  • 17 października (środa), g. 18.00, sala kameralna 203

LITEartURA

„Pod powierzchnią codzienności” - wieczór autorski Renaty Batko

Czy literatura powinna ujawniać osobiste tajemnice, a autorzy tajniki warsztatu?

Wieczór autorski z prezentacją wybranych opowiadań i liryków

prowadzenie: redaktor Magdalena Węgrzynowicz-Plichta

bilety: 2 zł

  • 18 października (czwartek) g. 18.00,  FOTO-GALERIA

Tadeusz Czarnecki - otwarcie wystawy fotografie

Autor studia plastyczne ukończył w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Studiował pod kierunkiem profesorów: Mariana Stelmasika (malarstwo), Zdzisława Niedźwiedzia (grafikę). Dyplom uzyskał w 1987 roku. Studia doktoranckie w latach 1999–2003 odbył w Uniwersytecie Opolskim na Wydziale Historyczno-Pedagogicznym. Stopień naukowy uzyskał w 2007 roku na podstawie rozprawy doktorskiej Współczesna rzeźba ludowa Kielecczyzny źródłem wiedzy w edukacji regionalnej.Zajmuje się malarstwem (olej, ekolina), rysunkiem, grafiką oraz fotografią. W dorobku posiada liczne wystawy indywidualne w kraju i za granicą oraz udział w wystawach zbiorowych i plenerach plastycznych. Od czerwca 2011 prowadzi autorską Galerię Sztuki BIŁASÓWKA w Radoszycach.

Wystawa czynna 18 października – 25 listopada br.

wstęp wolny

  • 20 października (sobota), g. 10.30, sala 006

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy

Kolory chemii

Czy chemia ma swój kolor? Czy niebieski pisak jest koloru niebieskiego? Potrafimy niebieski zamienić w żółty, czerwony a nawet w zielony. Na tych zajęciach dowiecie się jak kolorowy jest świat, który nas otacza.

Zostań już dziś młodym naukowcem!

Na zajęciach Wydziału Przyrodniczego obalimy wiele mitów. Pokażemy ciekawostki z świata przyrody, chemii i fizyki. Na każdych zajęciach wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad ciekawymi doświadczeniami i eksperymentami.

bilety: 25 zł

  • 23 października (wtorek), g. 18.00, sala 203

KLUB PODRÓŻNIKA NAVIGATOR

Czarnobyl (a)live!

Czarnobyl kojarzy się ludziom z katastrofą i skażeniem. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę, że wokół tej tragedii narosło więcej mitów niż faktów. Prypeć – miasto duchów, to jedynie niewielka część ogromnej, zamkniętej Strefy. Jakie tajemnice skrywa? Jak wyglądają ulice i budynki w opuszczonym mieście? Czy w Czarnobylskiej Zonie można spotkać ludzi? 

O tym wszystkim opowie naoczny świadek.

Prowadzący: Dominik Wójcik – z zawodu dziennikarz, z zamiłowania eksplorator opuszczonych miejsc. Jeden z założycieli grupy Visible Past. Swoją przygodę rozpoczął 26 kwietnia 2010 roku, kiedy obejrzał film „Bitwa o Czarnobyl”. Pół roku później stawiał swoje pierwsze kroki w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Wrócił tam po sześciu latach. Tym razem na dłużej. Kiedy nadal było mu mało, na początku 2017 roku wybrał się do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia po raz trzeci. I wtedy spełnił swoje marzenie. Na tym nie spoczął. Do Zony udał się jeszcze raz, w listopadzie 2017 roku. Poza tym, odwiedził kilkadziesiąt zapomnianych przez ludzi i czas obiektów na terenie całej Polski: fabryk, hut, kopalń, hoteli, szpitali czy zwykłych domów. W każdym miejscu odkrywa inne, niezwykłe tajemnice. Marzy o wycieczce do Fukushimy i wydaniu własnej książki. I żeby chociaż na chwilę świat opanowała plaga zombie.

bilety: 2 zł

  • 24 października (środa), g. 11.00, sala kameralna 203

KLUB SUPER MAMA

Dzieci w świecie nowych technologii - szanse i zagrożenia dla ich wszechstronnego rozwoju  

Wykład będzie okazją do refleksji nad słusznością przekonań wielu rodziców o korzyściach płynących z kontaktu dziecka z tabletem czy komputerem: o tym, że ćwiczy zdolność do koncentracji, wzbogaca wiedzę o świecie, zwiększa szansę na sukcesy w nauce szkolnej. 

Podejmie też próbę określenia, które z nich wynikają z wiedzy specjalistycznej, a które z mody panującej we współczesnym wychowaniu i czym się kierować w budowaniu własnej strategii w kontaktach dziecka ze światem wirtualnym.

Prowadzenie: Maria Apanasowicz – psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Krakowie. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Angażuje się w działalność rozwijającą kompetencje wychowawcze rodziców w ramach spotkań „Szkoły dla Rodziców” oraz prowadząc wykłady w instytucjach pozaszkolnych realizujących pracę dydaktyczno-kulturalną dla dzieci i dorosłych.

bilety: 1 zł

  • 24 października(środa), g. 19.00, Scena NCK

TADEUSZ WOŹNIAK – Poezja zagrana symfonicznie

Premierowy koncert barda polskiej piosenki. Artysta obecny na scenie od 50 lat postanowił uczcić swój jubileusz wyjątkowym koncertem w oprawie symfonicznej.

Zespół w składzie:

Jolanta Majchrzak-Woźniak - wokal i instrumenty klawiszowe,

Piotr Woźniak - wokal oraz gitara i gitara elektryczna,

Mariusz Jagoda – skrzypce

oraz ponad trzydziestoosobowa orkiestra młodych krakowskich symfoników pod dyrekcją Joanny Natalii Ślusarczyk.

Wykonawcy wspólnie przygotowali 20 utworów – wybitnych dzieł polskiej poezji śpiewanej, z czego 17 w oprawie symfonicznej m.in. Zegarmistrz światła, Smak i zapach pomarańczy czy Hej, Hanno.

Autorem unikatowej symfonicznej adaptacji  utworów do tekstów mistrzów słowa: Zbigniewa Herberta, Jana Kasprowicza, Agnieszki Osieckiej, Leszka Aleksandra Moczulskiego, Marka Grechuty i innych jest znany krakowski aranżer Ireneusz Boczek.

Organizatorem wydarzenia jest FUNDACJA QKULTURA

bilety: 60 zł, 50 zł (ulgowy)

  • 25 października (czwartek), g. 18.00, sala kameralna 203

RELIGIA, FILOZOFIA, KULTURA

Jerozolima – miasto trzech religii  - Burzliwe dzieje Świętego Miasta

wykład dr nauk humanistycznych Elżbiety Wawro.

Wśród wyznawców trzech wielkich religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu pomimo wielowiekowych konfliktów i kontrowersji  istniała zgoda co do jednego – Jerozolima jest miastem świętym. W ciągu wieków miasto zyskało status mistyczny, uznano, że jest to miejsce święte i daje ludziom dostęp do boskości.

To symboliczne i mistyczne znaczenie Jerozolimy było poważnym zarzewiem wielu konfliktów religijnych i politycznych. 

bilety: 2 zł

  • 25 października (czwartek), g. 19.00, Scena NCK  

PIOTR BAŁTROCZYK - Mężczyzna z kijowym peselem 

„Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją. A Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”. I to właściwie jedyny powtarzalny fragment każdego występu. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka. Wiele jest spraw, które Bałtroczyka interesują, od budownictwa drewnianego na ukochanej Warmii, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach. Wszystko jest inspiracją, przydrożne drobiazgi przetwarza Bałtroczyk, w następne epizody swojego życiem pisanego monologu.

bilety: 60 zł

  • 27 października (sobota), g. 10.30, sala 006

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy

Halloween

Dynia z płonącymi i dymiącymi oczami, to nasza specjalność! Nie potrzebne więc tu dodatkowe opisy :)

Zostań już dziś młodym naukowcem!

Na zajęciach Wydziału Przyrodniczego obalimy wiele mitów. Pokażemy ciekawostki z świata przyrody, chemii i fizyki. Na każdych zajęciach wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad ciekawymi doświadczeniami i eksperymentami.

bilety: 25 zł

  • 27 października (sobota), g. 12.00, sala 008

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Turystyki

W indiańskiej wiosce

Na naszych warsztatach dzieci będą mieć okazję:

  • Poznać piękny rytuał Indian Navaho z Kanady;
  • Zatańczyć indiański „chicken dance”;
  • Zobaczyć oryginalny pióropusz Indian Iroquezów;
  • Dotknąć prawdziwego tipi;
  • Dowiedzieć się, kim jest wódz i co to jest totem;
  • Poznać najważniejsze dla Indian zwierzęta;
  • Pobawić się etnicznymi zabawkami z indiańskiego świata.

Indianin, żeby przetrwać, musi być spostrzegawczy i sprawny. Sprawdzimy, czego musi nauczyć się, gdy jest jeszcze dzieckiem i czy jest to łatwe. Powąchamy kadzidło z rozległych prerii i dowiemy się, do czego Indianie wykorzystywali pochodzący z niego dym. Poznamy zasady życia w wiosce indiańskiej – porozmawiamy o tym, kto w niej rządził, jak budowano domy, co było wolno, a czego nie oraz jakie prace wykonywali Indianie. Pobawimy się oryginalnymi indiańskimi pacynkami przedstawiającymi ważne dla Indian zwierzęta i poznamy mądrą legendę o Duchu Kukurydzy. 

bilety: 15 zł

  • 27 października (sobota), g. 17.00, Scena NCK

Koncert jesienny Dziecięcego Zespołu Góralskiego MALI HAMERNICY

Koncert z okazji 34. rocznicy powstania Zespołu

przygotowanie i choreografia: Anna i Kazimierz Lassakowie

bilety: 10 zł

  • 28 października (niedziela), g. 16.00, sala kameralna 203

SPOTKANIE Z PIOSENKĄ

Impreza przeznaczona dla miłośników polskiej piosenki, którzy chcą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, słuchając i śpiewając ulubione piosenki XX wieku. Uczestnicy każdorazowo otrzymują teksty piosenek do wspólnego śpiewania, mają także możliwość indywidualnego zaprezentowania własnej interpretacji piosenki z profesjonalnym podkładem muzycznym.

Spotkania w sezonie artystycznym 2018/2019 odbywają się pod hasłem „100 lat polskiej piosenki” w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Osią każdego programu jest Gwiazdozbiór polskiej piosenki czyli prezentacja kompozytorów, autorów tekstów i wykonawców piosenek urodzonych w danym miesiącu (pod danym znakiem zodiaku). W repertuarze znajdują się piosenki różnych okresów od 20-lecia międzywojennego, poprzez lata 50-60-70 do końca XX wieku.

prowadzenie – Wojciech Dąbrowski

bilety: 2 zł

  • 28 października (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

BYĆ JAK ELIZABETH TAYLOR – spektakl

Spektakl o najsłynniejszej parze w dziejach Hollywood. Rok 1976. Do apartamentu hotelu The New York Palace, w którym mieszka wybitny psycholog Tony Slawers, przychodzi niespodziewanie jego wieloletnia pacjentka Elizabeth Taylor. Po chwili pojawia się tam również Richard Burton, także jego pacjent, który po swoim drugim, spektakularnym małżeństwie postanawia się rozstać. Autor sztuki podejmuje próbę analizy związku, w którym namiętność miesza się z zazdrością, a popularność i sława stają się przeszkodą w budowaniu właściwych relacji. Wielkie emocje, namiętność, dowcip i wzruszenie to atuty tego niezwykłego spektaklu.

obsada: Małgorzata Foremniak, Paweł Deląg, Sambor Czarnota, Martyna Kliszewska

scenariusz i reżyseria - Jakub Przebindowski

Kostiumy – Tomasz Ossoliński

bilety: 80 zł

 

NCK WYSTAWY

  • MŁODA AKADEMIA z okazji jubileuszu 200-lecia ASP

6-30 października, Biała, Czarna, Szara, Złoto Galeria Centrum 

wernisaż  wystawy – 11 października, g. 18.00

wstęp wolny

  • KONRAD KAROL POLLESCH „Kraków 1960 - Paryż 1962”

20 września - 14 października, FOTO-GALERIA

wstęp wolny

  • TADEUSZ CZARNECKI - wystawa fotografii

18 października – 25 listopada, FOTO-GALERIA

otwarcie wystawy - 18 października, g. 18.00

wstęp wolny

  • GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO

stała wystawa malarstwa

czynna: wtorek-sobota w g. 11-19, niedziela 12-19, poniedziałek nieczynna

bilety – 10/8 zł

 

A już w listopadzie:

  • EDYTA GEPPERT z zespołem Vasie – koncert

9 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK 

  • BURSZTYNOWE DRZEWO – Art Color Ballet - spektakl muzyczno-baletowy 

16, 17 listopada (piątek, sobota), g. 19.00, Scena NCK

  • KABARET POD WYRWIGROSZEM  - „Tra ta ta ta” - nowy program

28 listopada (środa), g. 19.00, Scena NCK

Pułapka_B1_druk.jpg

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2018-10-08
Data aktualizacji: 2018-10-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź